Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen teknőst vegyek?

Milyen teknőst vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy nagy akváriumom amiben előzőleg halak voltak, és most úgy döntöttem teknőst szeretnék. Olyan fajtára gondoltam, ami szeret a vízben úszkálni, de ha pl kiviszem az udvarra a fűben is megvan. Szeretnék tapasztalatot kérni ebben a témában, hogy milyen fajta teknőst ajánlotok, és ha tudtok adni pár tippet etetésre és tisztításra örülnék neki, mert még soha nem volt teknősöm :) Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 17. 19:26
 1/7 anonim válasza:
Én a vörösfülű ékszerteknőst ajánlanám. Nekünk is ilyen van több, mint 10 éve. Míg kicsi szárított rákot eszik leginkább, később halakat, gyümölcsöt is, salátát. Az elején mikor még pici figyelj, hogy ne hűljön le a vize, célszerűbb az elején kisebb akváriumba rakni, azt könnyebb melegen tartani. De szerintem az állatkereskedésben lehet kapni szakkönyvet is, vegyél egyet és abból mindent megtudhatsz, mi is így csináltuk. Sok sikert a tekihez! A :-)
2012. aug. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
mekkora az akvárium ?
2012. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segített :) Pontosan nem tudom, kb 45 literes.
2012. aug. 18. 20:03
 4/7 anonim válasza:

ebbe az aksiba 1db pézsma vagy 1 db s.f.é.teknőst ajánlok

1 25W szabályozható fűtő , 1 db kimászó , ha szeretnéd tisztán tartani az aksit akkor vegyél bele 1 nagy teljesítményű szűrőt , és méret szerint megfelelő táplálékkal etesd . pl . heti menüvel , lámpa lehet fűtő vagy UVB-s is de lehet 1 sima asztali lámpa is a 2. válaszoló vagyok . SOK szerencsét a Tekihez

2012. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. aug. 20. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, a pézsma kisebb, ezért annak jobb a 45 l-es terrárium, mint a nagyobb éxertekinek. :)
2012. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha még nem volt tekid mindenképpen ékszerteknőst vegyél mert azokkal a legkevesebb a gond és mindenképpen kettőt vegyél mert egyedül elpusztul meg nem eszik semelyik fajta és napi egy hal kötelező!!!!!
2014. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!