Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknőstartók figyelem! Mi...

A teknőstartók figyelem! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A teknősöm mostanában szemmel láthatóan túl sokat alszik, és ma észrevettem hogy az egyik szemén valami hártyaszerű dolog lett. Mit kellene tennem? Lehet az hogy úgymond "csipás"? A környéken nincs állatorvos aki ehhez értene. Fontos lenne a segítségetek!
2009. júl. 23. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos bár van teknősöm (vízi), még soha nem találkoztam ilyen problémával. Kamillával öblítsd a szemét. Ha vízi tekid van akkor naponta cseréld a vizet, ellenőrizd a hőfokot és akár a vízbe is tehetsz egy kis kamillát. Azt hiszem én ezt tenném.
2009. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
nekem is hártyás let a tekim szeme..és meghalt:(
2009. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Enni sem nagyon akar. A kamilla tea langyos vagy hideg legyen, és jó ha kamillateás papírzsepivel törölgetem meg a szemét?
2009. júl. 23. 19:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elösözr is azt kellene tudni. hogy milyen teknösröl van szó.

Ha ékszerteknös - az a leggyakrabban tartott teknösféle, akkor lehet, hogy megfázott. Tedd meleg helyre és kevés kamillateában tartsad. A medencéjéböl szedd ki a vizet és csak kb 2 ujjnyi kamillát tegyél bele. A medence fölé akassz egy lámpát - irósztallámpa is megfelel egy 25-ös izzóval, ami naponta 6 - 8 órát égjen - el melegiti a teknöst. Viszont legyen valahol lehetöságe árnyékba vonulni is. A kamillát naponta cseréld és esetleg náha langyos kamlliával permetezd meg.

2009. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt így a tekim, sajna bele is halt. Hiába vittem dokihoz, kapta a szemcseppet. De mivel nem látta a hártyától a kaját, nem evett, csak aludt állandóan. Valószínű éhen halt. Pedig sokszor az orra elé tartottam a kaját és mégsem ette meg.
2009. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sárgafülű ékszerteknősről van szó. Márciusban vettem most kb. tenyérnyi nagyságú ujjak nélkül.
2009. júl. 23. 21:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónapja betért hozzám hasonló problémával valaki. Megadtam neki egy hüllős állatorvos elérhetőségét. Nemrég ismét járt nálam: Vitaminhiánya volt a teknősnek. Kapott egy szurit és átálltak az élő és fagyasztott eleségre. Azóta a teknős meggyógyult.

Állatorvos nélkül szerintem csak a tünetet tudod kezelni.

2009. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még egy javaslat: a száraz cicatápnak az összetétele ugyanz, mint amit a teknösök igényelnek (nem a tescos!) - ezzt egy állatorvos ismerös mondta: külföldön kapható direkt teknösöknek valo száraz kaja és összehasonlitotta a cicakajával, kiderült, hogy még a vitaminok igy ugyanugy vannak benne, csak a teknöskaja jóval drágább ott. Adjál neki a cicakajából . kisebbre tördelve, hogy be tudja kapni.
2009. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az is lehet h vitaminhiány van. lehet kapni állatkereskedésben ilyen vitamin cseppeket ammit a kajájába kel belecsepegtetni és a szájába adni. én ígyszoktam
2009. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Víz hőfokátol lehetnek szembajai a tekiknek.. nekem van tekim vizi királyteknős és 3 éve nincs benne füttés és semmi baja..szerencsére..
2009. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!