Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kockás sikló nem veszélyes?

A kockás sikló nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Dunában egy csomót láttunk és a kígyókban/siklókban nagyon nem vagyok otthon :s

2012. aug. 21. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Semelyik sikló sem veszélyes, de úgy tudom ez az a fajta, ami a leginkább hasonlít egy kígyóra.(talán a homoki viperára és sárga a színe, vagy valami sárga pöttyök vannak rajta)
2012. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért, melyik sikló nem hasonlít kígyóra?
2012. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit javítanék, de van olyan sikló, amelyik veszélyes, például a kobra is sikló, de Magyarországon nem él veszélyes sikló. Néhány viperánk van, de azok nem a Dunánál élnek.
2012. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Voldemort33 válasza:
A nem veszélyes alatt azt értem, hogy marása nem mérgező, de fájdalmas és könnyen elfertőződhet.
2012. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kockás sikló is veszélyes a kistestű halakra, kétéltűekre, hüllőkre. Az emberre nem - bár egy nagyobb példány harapása azért nem kellemes.


És a hozzászólások alapján úgy tűnik nem árt tisztázni egy-két fogalmat.

1. A kígyók (Serpentes) a Diapsida osztályba, azon belül a pikkelyes hüllők rendjébe (Squamata) sorolt alrend. Testalkatuk igen sajátos; végtagjaikat teljesen elvesztették.

2. A siklófélék családja (Colubridae) vagy röviden siklók a kígyók alrend legnépesebb családja. Közös jellemzőjük, hogy sem méregfoguk, sem méregmirigyeik nincsenek.

3. A kobrák a mérgessiklófélék (Elapidae) alcsaládba tartoznak (van mérgük) - tehát nem siklók.

2012. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így kicsit nyugodtabb vagyok. :)
2012. aug. 23. 11:24
 7/8 anonim válasza:
Örülök, hogy jött értelmes válasz is a kérdésre. Sokan fikázzák a siklókat pedig szerintem a legszebb kígyófélék a világon. Jegyezzük meg, hogy a Fekete mamba és a király kobra is, vagyis a világ legnagyobb és legveszélyesebb kígyói is a siklófélék családjába tartoznak. Vagyis a sikló jelző nem jelenti egyenesen azt, hogy a kígyó ártalmatlan.
2014. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legújabb kutatások szerint akár méregmirigye is lehet a fogában és azzal öli meg a halakat úgy hogy lehet hogy veszélyes!
2017. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!