Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsmateknőshöz is kell...

Pézsmateknőshöz is kell melegítő lámpa a kimászója fölé? Csak mert azt hallottam, hogy ők szinte nem is használják a kimászót, szúval elég ha a vize meleg?

Figyelt kérdés

2012. szept. 8. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért nem rossz dolog, ha van egy kis száraz terület, ahová ki tud jönni. És a lámpa is jó dolog.

Idővel úgyis kiderül, hogy használják-e a kimászót vagy sem.

De szerintem fognak majd ott napozni.


[link]

2012. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én én nem használok lámpát ivel megvettük kb. 2000 forintért az égőt és két hónap múlva kiégett. Már egy éve nincs neki lámpája, de a vize természetesen melegítve van. Kimászója is van bár nem sokat használja, jó ha egyszer kétszer látom hogy kimegy. Legtöbbször az enyém a szűrőn vagy a melegítőn tanyázik, mivel ott félig vízbe is van.
2012. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen dilemmáztam egy hónapja. Akkor lett 2 kicsi pézsmatekim, kaptak kimászót, melegítő lámpát is. És bizony ahhoz képest elég sokszor kint vannak rajta, hogy nekik nem is muszáj, meg elvileg nem szeretik annyira a szárazföldet. Ha meg már kint vannak, legyen nekik meleg, főleg majd télen.
2012. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is van két pézsmatekim. 4 évesek. Nem tudom miért írják róluk, hogy nem kell nekik száraz, mert nem szeretik. Hát az enyéimre nem igaz. Az akváriumukban van egy felső szint, ahová ki tudnak mászni. Egész nagy, kb. harmada az egésznek. Szeretnek kimászni, tapicskolni, és visszaugrani a vízbe. :) Nekik van egy lámpájuk, de az csak egy sima neoncső, nem melegítős. A víz fűtött. Jól érzik magukat, és szerencsére eddig semmi bajuk nem volt.
2012. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyenlőre nálam is csak egy neoncső van, szerintem nem is lesz más, kimászó van, de egyáltalán nem használják, inkább a vízmelegítő kábelére támaszkodik rá 1 lábbal, és úgy néha nézelődik egyet víz fölött a fejével, de ez a max.
2012. okt. 5. 11:04
 6/6 anonim válasza:
Szia te hol találtál teknős kimászót?? Vagy neked az akváriumhoz volt??ÍRJ
2013. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!