Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 2012. július 9. -én vettem...

2012. július 9. -én vettem egy hím királypiton baby-t, aznap vedlett is, de azóta nem. Normális ez?

Figyelt kérdés
4 hónapos
2012. szept. 30. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem normális. Kis korban megfelelő körülmények között havonta kell vedlenie. Nagyobb korára ez lelassul. Megfelelő a páratartalom/ hőmérséklet a terráriumban (70-75%, 30-34°C)? Permetezed rendesen?
2012. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Normális. Túl jól nem értek a vedlési ciklusokhoz, bár ez nem feltétel ahhoz, hogy jól tartsuk.

Hidd el, ha itt az ideje, akkor vedleni fog.

Könnyen észre vehető, fakul a bőre, majd opálos (szürkés) lesz, 1-2 nap alatt kitisztul a szeme, és levedlik.


Ilyenkor, ha észreveszed hogy vedleni fog, akkor már ne adj neki enni, mert a vedlés úgymond megterheli őket, és ha még emésztenie is kell, az nem mindig vezet jóhoz. (Pl. kihányja, aztán legközelebb nem fog enni...stb)


1x-2x párásíts ilyenkor, és könnyebben vedlik majd, ha mégis marad rajta bőrke, langyos vizes vattával puhítsd fel a bőrkét, aztán szépen "lemasszírozható" róla. :)

2012. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

első: igen,rendzseresen permetezem a terkót,és köszi :)

második: köszönöm szépen a választ :)

2012. okt. 2. 07:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog.Egy baby királypitonnak havonta kellene vedlenie.

http:\\www.reptilia.hu

Itt tudnak neked segíteni,és tanácsot adni.

2012. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi ://
2012. okt. 3. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Miénk sem vedlett havonta, 5-6 hónaposan vettük. A másik pitonunk mellé. Élnek és virulnak. (Nem mellesleg én is a reptiliáról tájékozódok.)

Eszik, ürít rendesen?

2012. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
IGEN,eszik,iszik,ürít, minden normális,kivéve a vedlést :/
2012. okt. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!