Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi idős lehet? Hogy...

Audry79 kérdése:

Mennyi idős lehet? Hogy tartsam, hogy ne ártsak?

Figyelt kérdés
3 napja vettünk teknőst. Kezdők vagyunk. 3-4cm-es lehet. Nagyon fél mindentől. Van vízmelegítőnk, de nincs világításunk (az ablakpárkányon tartom)Most akkor lehet különbség a víz és a levegő hőfoka között? A levegő csak 22fokos, a víz meg 26-28. Ez baj? Eszik rendesen, de ma 1-2 szer bugyborékolni hallottam. Megfázott? Orvos? Várjak? Milyen tanácsokat adnátok? Mire figyeljek? A gyerek kézbe veheti? És persze én is szeretném. Ártok neki ezzel? Köszi a segítséget.
2012. szept. 30. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem olvastatok róla, mielőtt vettetek?

És azt sem írtad, milyen fajtát vettél pontosan, esetleg tölthetnél fel képet róla...


Pár nap alatt általában megszokják az új környezetet, de ez nem kiscica, később sem ajánlott gyakran kivenni. Meg lehet fogni, de vigyázni kell mert (nekem ékszerteknőseim voltak régen) általában próbál szabadulni és a lábával nagyon erősen meg tudja magát feszíteni és kissé csikar is, szóval vigyázni kell vele. Illetve bár foguk nincsen, harapni is tudnak. De azért kézbe lehet őket venni, érdemes felülről, a két oldalánál megfogni.

2012. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Olvastam róla, méghozzá sokat, de ellentmondásosak az írások. Gondoltam megkérdezek olyanokat, akik már tartottak ilyet. Az egyik azt írja, legyen 28fokos a vize, a másik azt, ne legyen melegebb a levegőnél. De könyörgöm!! Kinél van a lakásban 28fok???? Az egyik azt mondja ne vegyük ki, a másik, hogy fél órát sétáltatja, meg simogatja, és már kézhez szokott.... Akkor most döntsek én?? Azt már tudom, hogy enni csak kishalat... a többi csak nasi. És mi van a napi 1-2 szeri bugyborékolással? Ez már betegség? És íme a képe:

[link]

2012. okt. 1. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

bugyborékolni néha szoktak, ha nagyobb levegőt vesznek, mint amire szükségük van, főleg kis tapasztalatlan korukban...

ha az akváriumot letakarod egy üveglappal úgy hogy azért kicsit szellőzzön, akkor a fűtött víz felmelegíti a bent lévő levegőt. félni még sokáig félni is fog, te is félnél, ha egy 100emeletes nagyságú emberke kukkerolna be az ablakodon folyamatosan:)

2012. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!