Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyó fajta lehet ez:...

Milyen kígyó fajta lehet ez: kb 1m hosszú, a háta zöld, a hasa sárga és kis feje van. Honos lehet-e magyarországon?

Figyelt kérdés
2008. máj. 19. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűnek tartom,h ilyen fajta kígyó Magyarországon nem él.Bár ehhez bővebb információk kellenének az állat kinézetéről,találási helyéről és ha ránézésre nagyjából megállapítható azt se ártana tudni,h vajon fiatal vagy már kifejlett egyedről van szó.A fej részletesebb leírása és a farok kinézete(hirtelen vagy fokozatosan vékonyodik)is sokat segítene.
2008. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fejéről tudok csak írni,ami kicsi nem annyira csúcsos hanem inkább ovális és a kinézete még olyan mint amikor ki van száradva a föld és cserepes.

Ja és felül van kettő foga.Világos a feje.

Erdő környékén van az előfordulása.

2008. jún. 2. 16:55
 3/4 anonim válasza:
100%
Multkor voltam az állat kertben és ott volt 1 efféle Boa. Az nem honos magyarországon. (remélem segítettem :)
2008. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Atti81 válasza:

Hello,


Én két fajtára tudok gondolni, ami nálunk, Magyarországon is előfordulhat valamilyen útonmódon: erdei sikló: [link]

vagy a fűsikló: [link]

2011. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!