Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy kell tartani egy mocsári...

Hogy kell tartani egy mocsári teknőst? Mit eszik és mennyit?

Figyelt kérdés

Az albérlőm elköltözött és itt hagyta a teknőst a lakásban.

Azt hittem elfelejtette elvinni, de kiderült, hogy direkt hagyta itt, mert a kollégiumba nem viheti. Kitenni nem akarom, hogy kell tartani?



2012. okt. 12. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül ugyanúgy, mint az ékszerteknősöket. Élő eledelt többet adj neki, heti háromszor, annyit, amennyit egy lendülettel meg tud enni. Növényi eredetűt kevesebbet és azt is inkább csak zöldet. A teljesség igénye nélkül:nyers hal és csirkemell, kukacok, férgek, az állatkereskedésben kapható müzli, hínár, forralt saláta.


A teleltetés nagyon fontos még nála, egy kicsit jobban is igényli, mint az ékszerteknősök. De kérdezd meg azért a volt gazdáját, hogy ő csinálta-e, mert ha már le van szoktatva róla, akkor már nincs értelme a teleltetéssel próbálkozni. Igazából ha meg tudod, az egész eddigi tartásmódját megkérdezhetnéd tőle és akkor azt tudnád tartani, amihez eddig szokott.


Egyébként honnan volt neki mocsári teknőse és egyáltalán minek? Tudja, hogy az védett?

2012. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mocsári teknőst sehogy, mivel védett állat. Biztos, hogy nem ékszerteknősről beszélsz?
2012. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18 cm-es a teknős és biztos, hogy mocsári. Nem nagyon tudok beszélni a volt gazdájával, mert tartozik még egy-két számla kifizetésével (nem nagy összeg) és kerül engem!
2012. okt. 12. 18:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Mármint a páncélja 18 cm.
2012. okt. 12. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Aha, hát, akkor úgy ahogy mondtam, amit még hozzátennék, hogy nyáron napoztasd, vagy ha ezt nem lehet, akkor egy napfénypótló lámpát biztosíts neki (a sima infra nem jó).

De ha egyébként a természetből lett "elszedve", akkor még mindig jobb neki, ha visszaengedik, mielőbb, mielőtt még átszokik az új életmódra. Ha mocsári, akkor ez a természetes élőhelye, nem okozol vele kárt, ha visszaengeded.

Egyébként a régi gazda milyen megfontolásból szerezte és hogyan? Nem értem, ha valaki teknőst akar, vehet is. Vagy ha esetleg gondozta, mert beteg volt vagy ilyesmi, akkor pedig utána vissza kellett volna engednie.

2012. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy honnan szedte, vagy hogy tartotta, de másfél éve, mikor beköltözött már megvolt neki, mert rákérdezett, hogy hozhatja-e.


Ha itt hagyta volna a helyét, valami medenceszerűséget, vagy bármit, akkor lenne sejtésem, hogy hogyan tartotta, de csak a teki maradt a tök üres lakásban.

2012. okt. 12. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:
nincs vize amibe belemehet?biztos hogy mocsári teknős és nem görög teknős vagy valami szárazföldi?
2013. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minek írsz egy hónapok óta lezárt kérdéshez olyan dolgot, amit már letisztáztunk?
2013. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem értettem nincs vize amibe belemehet?mert azt írta a kérdező hogy nem hagyta ott a terráriumot

az albérlő

2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!