Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb 3 hónapos vörösfarkú boám...

Kb 3 hónapos vörösfarkú boám 15 napja nem evett. Ez normális? Vagy próbáljam "megtömni"?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne stresszeld, a tömés drasztikus, olyan esetekben alkalmazzák amikor nincs más választás. 15 nap nem a világ vége, heteket is kibír kaja nélkül. Lehet, hogy nem tudta kiüríteni az előzőt. Ezt tapogatással meg tudod állapítani, esetleg langyos vízben megfürdeted, gyengéden megmasszírozod a hátsó részét, ha elakadt benne valami ez segít neki.

Nekem ugyan pitonom volt, de volt kiskorában hogy csakúgy nem evett 2 hónapig, aztán utána igen. Ez még kevés idő ahhoz, hogy gyanakodni kelljen ha nem látsz rajta betegségre utaló jelet.

2012. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi,már ürített.

Most per.pill össze van zárva egy kis napos egérrel,talán megjön az étvágya :))

2012. okt. 29. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el az ürítés és az etetés között?Mert minimum 2 napot várni kell.Az is lehet,hogy vedlés előtt áll,akkor meg nem fog enni.Nem vetted észre,hogy fakóbb lenne színe?Szerintem nem jó ötlet bent hagyni egy élő egeret mellette,megsebezheti szegényt.Ha éhes lenne,akkor egyből rákapott volna,amint betetted.
2012. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van, hosszú távon ne legyenek összezárva, úgy megszokja az egér szagát hogy elképzelhető nem is tekinti zsákmánynak, viszont az a kis mitugrász minden megrágcsál, akár a boádat is.
2012. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó ürítése óta olyan 2 hét telt el.

Nem fog vedleni ez biztos,nem lett fakó,az egér fagyasztott volt,demár kivettem.

Azért köszönöm a válaszaitokat!4 :)

2012. okt. 30. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem,akkor tudom mi lehet a gond.A kígyók ösztönében az van benne,hogy azt esszük meg ami meleg és mozog.Ergó egy fagyasztott egeret nem fog megenni,mert ha még fel is engedett az egér,akkor sem mozog,és nem testhőmérsékletű.Ha fagyasztott eleséget adsz neki,előtte melegvízben melegítsd fel,vagy hajszárítóval,aztán egy csipesz segítségével fogd meg,nyújtsd be a kígyód elé,és mozgasd előtte,hogy azt higyje él.Akkor elvileg rá fog harapni.

Ha nem válik be,akkor térj át az élő kajára,vagy ha másfél hónapig nem eszik,jöhet az egér turmix.

2012. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 30. 16:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van elérhető egérforrás a közelben és el tudsz menni sűrűn érte, akkor a boádnak a legjobb ha friss élő egeret veszel és vagy te leütöd vagy hátha a boltban is megteszik. Így még melegen és frissen kapja, és a sérülés is ki van zárva. Én inkább minden kígyómat frissen leütött takarmánnyal etettem, miután komoly sebeket szereztek vadászat közben, majdnem a látásába került az egyiknek.
2012. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5%
Mi a f@szért tartasz olyan állatot amihez nem értsz?
2012. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bubo Cupropenisz, hát te is itt vagy? :-))
2012. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!