Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mekkora baj az ha nem rég...

Mekkora baj az ha nem rég vásároltam egy görög teknőst és nem adtak hozzá CITES papírt?

Figyelt kérdés
Mi lehet annak a következménye ha nincs CITES papírom?

2012. nov. 5. 12:57
 1/6 Platypus ***** válasza:
100%
Illegális a teknősöd. A hatóságok szemében semmiben sem különbözik egy vadon fogott, becsempészett példánytól, mivel nem tudod igazolni, hogy nem az. Viszont magasról tojnak rá, amíg valaki direkt fel nem jelent, szóval semmi sem fog történni veled, ha nem reklámozod a dolgot.
2012. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van ahogy az első válaszadó írta. De kíváncsiságból megkérdezhetem honnan vetted kereskedés vagy magánszemélytől?
2012. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem vidd vissza a tekit ahhoz akitől vetted... CITES papír nélkül valóban elfogadhatatlan az árusítása.
2012. nov. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy vettem állatkereskedésben. Még 6 éve. Beszéltem az állatorvossal és azt mondta, hogy csak akkor muszály, ha pároztatni akarom és eladni, vagy, ha majd tovább akarnék adni a teknősömön. Ez nem olyan, mint az adócsalás... Persze a boltnak engedélye van rá, hogy ilyen hüllőt áruljon. Meg van két vörösfülü ékszertekim is, őhozzájuk sem kaptam, pedig azok is védettek..
2012. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%

Előző, téged jól átvertek. A védett faj árulásához nem a kereskedőnek kell igazolás, hanem az állatnak CITES papír, ami a személyi igazolványa, és elsősorban azt bizonyítja, hogy tenyésztett állat. Papír nélkül a te teknősöd is illegális, ha foglalkoznának a törvénnyel, akkor elkoboznák tőled. Az állatorvosnak meg kötelessége lenne téged feljelenteni a papírok nélküli teknős miatt. Nem mintha foglalkozna bárki is ezekkel a szabályokkal, de attól még léteznek. És ennek a sok hülye szabálynak az lenne az értelme, hogy megakadályozzák a vadon fogott teknősök kereskedelmét, amivel a faj fennmaradását veszélyeztetik.


A vörösfülű ékszerteknős pedig nem védett, hanem káros állat, ezért tiltották be a forgalmazását. A sok kidobott teknős veszélyezteti az őshonos élővilágot. A régi teknősöket megtarthatja a gazdájuk, de tilos árulni őket. Nem mintha sok értelme lenne a tiltásnak, mert azóta sárgafülűt árulnak, ami semmivel se jobb.

2012. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 George_Turt válasza:
Ha tulajdonosváltozás történik, akkor azt 30 napon belül jelezni kell a legközelebbi Környezetvédelmi, Természetvédelmi, és Vízügyi Felügyelőségnek, Budapesti vagy egyéb Pest megyei lakhely esetében e-mail küldése szükséges erre a címre: kozepdunavolgyi@zoldhatosag.hu
2018. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!