Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem vedlik a szakállas...

Miért nem vedlik a szakállas agámám?

Figyelt kérdés
A szakim eddig a nappaliban volt,elég mozgalmas helyen, fölötte egy kaméleon volt, és egy beltéri kutya is zavarhatta a nyugalmát.Elég zaklatott volt, rendszeresen felfújta magát és befeketítette a szakállát ha be akartam nyúlni.Át lett telepítve a szobámba, eléggé inger szegény környezet, de azt olvastam, hogy erre van szüksége ahhoz hogy hosszútávon megmaradjon.Mióta bekerült a szobámba(kb 1 hónapja) nem vedlett.Nem tudom mennyi időnként kellene vedlenie, de úgy rémlik, hogy régebben gyakrabban vedlett. Az állat 7 hónapos, és valószínűleg egy hím.

2012. nov. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha eszik rendesen, megfelelő a környezete (pl, a terrárium mérete, UV-b izzó, min. 30 fok), és a széklete is rendben van, tehát rendszeres, akkor nincs okod aggódni.

Ugye a szakik nem egyszerre vedlenek, hanem szakaszosan, egyszer a fejről, utána farokról, aztán a hátuk...stb.

Észreveszed ha vedléshez készül, mert az a "területen" a színe az állatnak megfakul.

Mennyit eszik? Hogyan eteted?

2012. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már egy jó ideje úgy érzem, mint ha elvesztette volna a színeit, pedig szép színe volt, lehet, hogy van rajta egy réteg vedlés, csak nem dobja le, nem tudom miért. Van neki melegítő és UVB lámpa is, az UVB alatt kb 27-28°C van, a napozó helyének árnyékos részén 31°C, tehát azon a helyen amit telibe világít ott 32-33°C is lehet. Szerintem ez egy kicsit most kevés csak nem tudom mivel tudnám azt a + pár fokot még előteremteni. Eléggé le van lassulva, szinte egész nap alszik, de mikor kiveszem eléggé aktív és nem mutatja semmilyen jellegű gyengeség jelét. Kb. 10-13 tücsköt evett esténként, de valamiért székrekedése volt neki folyton... Ezért olyan 6-7-8 tücsköt adok neki+ saláta/reszelt répa , és permetezek neki néha vizet. Ezzel a módszerrel kb 2 naponta ürít de most meg elég laza a széklete :S Nem tudom, hogy mi lehet a baja. Evéssel nincsen gond nem kell noszogatni, meglátja és nekirohan.
2012. nov. 20. 15:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és a terrárium 150x50x50cm-es!
2012. nov. 20. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Saláta és répa helyett inkább próbálj meg almát, rukkolát, madársalátát adni. A sima saliban tuti semmi tápanyag sincs, és répáról egy külföldi oldalon olvastam, hogy nem szabadna nekik adni.


A laza széklet a növényi tápláléktól van.

Ha eszik, és általában 2 naponta ürít is akkor nincs semmi probléma.

Még annyi kérdésem van, hogy az UV lámpa milyen messze van tőle, és mikor vetted? (Bár úgy sejtem, azt tudod, hogy kb. 10 hónap után eléggé lecsökken a hatékonysága.)


Ha feltűnt, hogy fakult a színe, akkor lassan biztosan vedleni fog, de ezek alapján amit leírtál, nekem nem tűnik úgy, hogy baja lenne az állatkádnak. :)

Vitaminozol is?


Lényegében, amíg eszik és ürít, addig nincs nagy baj. ;)

2012. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.Rendben a zöldségeket kicserélem és megpróbálom azokkal etetni!

2. Az UVB-t kb 5 hónapja raktuk be neki,de én reggel mikor elmegyek felkapcsolom neki, és este olyan 21:00 körül kapcsolom le.( úgy olvastam elég lenne neki 4-5 óra ) A lámpától merőlegesen a talajig olyan 37cm van.

3. Az a baj, hogy nem tudom hogy tényleg azért ment-e el a színe, vagy már csak bemagyarázom magamnak, hogy vedleni akar. Mert azért elég sok eltelt már...

4. Igen, összerázom a tücsköket vitamin porral, de azt is most le csökkentettem, heti 3x kap poros tücsköt, mert előtte amikor mindig porosan adtuk neki,miután nagy nehezen kitolta, a kalciumporos része kőkemény volt és koppant a tálban. Lehet, hogy ez így normális, de mivel eleve széklet rekedése volt, lehet kicsit túlreagáltam. De elméletben nem kell neki mindig porozva adni.

2012. nov. 21. 14:20
 6/7 A kérdező kommentje:
*Mert azért elég sok idő eltelt már.
2012. nov. 21. 14:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Na most ismét 3 nap után úgy döntöttem nem nézem ahogy szenved szegény, megfürdettem és egy jó 10 cm-es székletet tolt ki magából :S én nem tudom mi van szegénnyel!
2012. nov. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!