Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ssssziasztok! Lehet a kígyókna...

Bartok.a kérdése:

Ssssziasztok! Lehet a kígyóknak nyers húst adni?

Figyelt kérdés
olyan válaszoljon aki kipróbálta már vagy biztosan tudja.

2012. nov. 27. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A naposegér is nyers hús, úgyhogy igen.
2012. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam egeret sütögetni, egy kígyót sem a vadonban.
2012. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy disznó vagy marha húst amit mi is eszünk
2012. nov. 27. 13:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kígyó az élő, mozgó dolgokat eszi meg. Arra vadászik. De szerintem próbáld ki, csak ne úgy, hogy bedobod mellé és kész, hanem úgy kellene, hogy egy hurkapálcára vagy valami hosszú tárgyra felszúrod és lóbálod előtte. Elvileg a mozgás és a szag miatt meg kell, hogy egye.
2012. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
úgy hallottam hogy a disznóhús férgesedést okoz a kígyókra is igaz?
2012. nov. 27. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Minden nyers hús okozhat férgesedést.
2012. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Adni lehet,de nem fogja megenni.A kígyó csak az eleven mozgó dolgokra megy.Aminek meleg a hőmérséklete.Ja és persze egér szaga van.Vagy ha olyan kígyód van,ami normál esetben a vadonban madarakat eszik,akkor csirke szaga.Ezért van az,ha fagyasztott egeret adsz,akkor előtte fel kell melegíteni,és csipesszel mozgatni a kígyó előtt,hogy azt higgye él.De a kígyó nem dögevő.Nem fogja megenni,a nyers húscafatokat amit odateszel elé,mert sem nem él,és nincs egér/madár szaga.
2012. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor maradok az egereknél.köszi a segítséget
2012. nov. 28. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor én most 5 kígyó tulajdonosaként mondom, MEGESZI. Azt nem garantálom, hogy mindegyik mert vannak finnyás kígyók, de nálam még sose veszett kárba a nyers hús. Nem veti rá magát, de nagy türelemmel csipesszel az orra előtt játszogatva meg lehet etetni. A lényeg hogy az állat nyakával azonos vastagságú legyen, nehezebben gyűri le mint az egész kajákat. Enyhén felmelegítve kapja, és vitaminozva!!!! Persze ha csak ritkán kap nyers húst nem nagy baj, de ha rendszeresen azzal etetnéd akkor mindenképp vitaminba kell forgatni. Én csak végszükség esetén adtam nyers húst eddig 3x, így a vitaminos szagra nem tudom hogy reagálnak a kígyók. Nálam filézett csirkemellet kaptak, és igyekeztem nem hipermarketben előre fóliázottat venni, hanem piacon, az talán kevésbé van tele vegyszerrel.

Egy próbát mindenképpen megér :) Ne vagdoss össze sokat mert lehet kárba veszik, egy kis darabbal próbálkozz először. és majd látod :) Ha nem felejted el írd meg mi lett a vége.

Üdv

23/N

2012. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A felmelegített fagyasztott kajákkal sem kell játszadoznom, rátalál ő magától szag alapján. De nevelés kérdése, ha élő állaton nőtt fel úgy nagy eséllyel nem eszik fagyósat.
2012. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!