Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekko karácsonyra! Jó...

Marciiiy kérdése:

Leopárdgekko karácsonyra! Jó ötlet? (gyors válasz jó lenne)

Figyelt kérdés

Halii

Kikönyörögtem anyáméktól h karácsonyra kapjak 1 leogekkót de hallottam olyanról h a leogekkót teltettni kell ez igaz? ha igen ak hogy? és meglri télre venni a gekkót vagy tavasz-nyár körül ink



2012. dec. 4. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező teletetni (főleg tenyésztéshez kell), viszont megelehtősen rossz időpontot választottál a beszerzésre. Célszerűbb tavasszal, nyáron, mikor lehet kapni olcsón kicsiket, illetve jóval kisebb az esélye, hogy szállításnál megfáznak. A helyedben most csak a terráriumot és felszerelést kérném.
2012. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérj madagaszkári nappaligekkót, azt nem kell teleltetni, nekem az van.


Vagy fali gekkót, azt nem tudom hogy működik, de utána tudsz olvasni.


Meg még rengeteg gekkófaj létezik. Törpe gekkók is vannak, ha kisebb terráriumod lesz.

2012. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első válaszóló: szerintem nem fáznának meg mert az autóba rendesen izzadni lehet

második válaszóló:azért nem akarok másikat mivel nappal nem vagyok itthon este meg felvagyok 24g-2ig

de köszi a válaszokat még jöhet 1 pár válasz

2012. dec. 5. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Leopárd gekkó(Eubleoharis macularius) jó választás.Pont akkor aktív,mikor hazaérsz,így meg tudod figyelni a viselkedését.


Terrárium:


Terráriumnak egy állat számára egy 45x45x45 cm-es terrárium megfelelő.Fontos,hogyha egyedül tartod a gekkót,akkor hím legyen,mert a hímek jobban elviselik a magányt.Talajnak terráriumi homok,alá fűtőlap.A terráriumba fontos a sivatagi homok,2 cm vastagon.A fűtőlap ne az egész terráriumot borítsa be.Tegyél be egy napozó követ,ha izzót szerelsz fel,hogy napozhasson a gekkó.Ezt a terrárium egyik sarkába rakd,és olyan magasan,hogy ne süsse meg a gekkót,tehát a terráriumtól és izzótól függően olyan 20-50 cm ez a távolság.Az izzónak UVB és UVA kisugárzása legyen.Ha nem raksz be izzót,fölösleges a napozó kő.Kell egy búvóbarlang,egy itatótál,amiben naponta cseréled a friss vizet,reggel,este.A terráriumot naponta kell permetezned felforralt,és lehűtött vízzel,egy külön erre a célra vett spriccolóval.Nem jó az ablaktisztítós flakon,mert nem lehet eltávolítani belőle a cuccot,tehát megölöd vele az állatot.A spriccolással elősegíted a könnyű vedlést.


Etetés:


A gekkóknak nem jó eleség a lisztkukac.Imádják a tücsköt,sáskát,viaszmolylárvát.Venned kell Kalcium-Magnezium,és D3 Vitamin port,amibe beleforgatod a takarmányállatokat etetés előtt.A gekkót naponta,kétnaponta kell etetni 12 centis koráig,egy szerre 2-3 rovarral,és 12 cm-es korától 2-3 naponta,egyszerre 3-5 nagy rovarral.


Tanácsok:


-Óvatosan bánj a gekkóval,mert letörhet a farka,

-Ne kérj gekkót,csak ha végiggondoltad,hogy milyen felelősséggel jár.Olvass a Leopárd gekkóról nagyon sokat!

2012. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!