Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a sárgafülű ékszerte...

Ebéd elek kérdése:

Mi a baja a sárgafülű ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 hónapja van meg, 1-2 hónapig szárított rákot evett, majd sikerült szereznem szárított halat, azóta csak azt kap. Viselkedése normális; virgonc, kíváncsi, mozgékony stb. Viszont a páncélja furcsa, apró zöld foltok/pöttyök vannak rajta (a sárga részeken is). Itt van kép róla: [link] Normális az ilyen páncél? Ha nem, mit tegyek, hogy szép, egészséges páncélja legyen?
2009. aug. 21. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bealgásodott...

próbáld meg letörölgetni, csak ne vagyszerrel. Ha lejön, akkor tényleg csak alga

2009. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsi: ...ne vEgyszerrel...
2009. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írta, próbáld finoman letörölgetni. És amire még figyelj, etesd változatosan. Nyugodtan szerezz be többféle tápot, és váltogatva etesd, hogy mindenféle tápanyagot megkapjon. A mieink kapnak zöldségféléket (az uborkát pl. szeretik), de kapnak szárított rákot/halat, szúnyoglárvát, szívmixet, csíkokra vágott csirkemájat. Pillanatnyilag ezeket eszik. :)
2009. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha van a közeledben tó,foghatsz neki kis sneciket,vagy vehetsz fagyasztott kiszerelésben is,az a legjobb nekik. Imádni fogja. Amugy nagyon édes:-) Egészségesnek tünik,az csal alga a páncélján,nem kell vele foglalkozni
2009. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat! tervezek többféle kaját venni neki, hogy változatosabb legyen az étrend (felírtam, amit ajánlottatok). amúgy tényleg úgy tűnik, hogy alga, mert az akváriumban máshol is találtam hasonló zöld cuccot.
2009. aug. 23. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem nincs semmi baja. én mikor takarítom mindig ilyen és türülközővel letörölgetem. ha rendszeresen takaritod szerintem rendbe jön( vagy naponta tedd át tiszta vízbe úszkálni :D)
2012. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!