Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek mit szerezzek be?

Ékszerteknősnek mit szerezzek be?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy ékszertekit, elég kicsi még. Lenne egy pár kérdésem. Milyen kajákat szerezzek be neki? Vitamin, ilyesmi? A vízmelegítőnek egész nap mennie kell az akváriumban? Milyen gyakran etessem? Kivehetem mászkálni a szobába? Utánaolvastam, de például az etetéssel kapcsolatban sokféle tanácsot, véleményt találtam, így elsősorban tapasztalatokat kérnék. Köszi előre is. :)

2012. dec. 23. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! gratulálok a teknősödhöz!


Nekem régóta van teknősöm, kérlek minden tanácsot fogadj meg, amit leírok, mert rosszul járhatsz.


kaja: kisállatkereskedésben lehet kapni fagyasztott halat, ezek kicsi zacskóban vannak, kb 100-110 ft / zacsi, ebből vegyél egy párat, és felolvasztva add neki oda. egy pohár hideg vízbe tedd be a halakat kiolvadni, a kisteknőst vedd ki egy kisebb vizes tálba, és ott etesd meg. ezzel a módszerrel a víz tisztaságát, szagát, minőségét fogod megvédeni, és ha már most megszokja a külön tálban etetést, nem lesz vele gond a későbbiekben.


ha fagyasztott hallal eteted, és mindenestül (szálkástól, pikkelyestől, fejestől) adod neki, akkor nem lesz szükség kiegészítő vitaminokra. a kereskedésben kapható száraz vackokat felejtsd el, hiánybeteg lesz tőle, és elpusztul.


a vízmelegítőnek egész nap mennie kell, mint ahogyan a vízszűrőnek is, de melegítőből van automata kiadás, ez folyamatosan méri a vizet, és csak akkor kapcsol be, ha hűl a víz, így neked nem kell kapcsolgatnod. kb 1000 forinttal drágább csak, mint a nem automata.


mivel még pici, naponta etesd!


kiveheted, majd idővel. elég nagy stressz volt neki az utazás, és adj neki pár hetet, hogy megszokja az új környezetét. ha figyelmetlen vagy, nagyon félős teknőst nevelhetsz belőle, úgyhogy apránként szokjatok össze.


tapasztalatot kérsz, ennek az eredménye a 20 centis ékszerteknősöm, akinek olyan kemény a páncélja, mint a beton, és makk egészséges.


minden hasznos információt el tudsz olvasni a teknosforum.com-on, egyetlen hiteles magyar információforrás teknősökkel kapcsolatban. itt nagyon sok tenyésztő van, sok téma, sok régi bejegyzés, olvasgass bátran.

2012. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami felszerelés kell:akvárium, bele kavics és napozó amir ki tud mászni,fölé lámpa hogy napozni tudjon, és vízmelegítő, vízszűrő.

A melegítő nekem folyamatosan be van kapcsolva, de ilyen automata, ha meleg a víz kikapcsol majd vissza.

Én növényt is szoktam betenni nekik a vízbe.

Elsősorban fagyasztott halat eszik, és nagy ritkán csirkemájat, meg szív mixet, és míg pici volt a szárított bolhát is szerette. Néha dobok a vízbe ilyen teknős formájú kálciumot,de más vitamint nem kap.

Picinek még minden nap kell adni enni, nagyobbnak már ritkábban.

Én minden este egy tálba öntök egy kis vizet ,és külön abba etetem,mert így sokkal ritkábban kell takarítani, hisz nem rohad a vízbe a kajamaradék.

És igen, ki is szoktam tenni őket sétálni kaja után.

2012. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat! :) Majd ha kérdésem lesz írok még. Kellemes Ünnepeket! ;)
2012. dec. 24. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
neked is szép ünnepeket :) és a tekinek is
2012. dec. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!