Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit gondoltok több gekkófaj...

Mit gondoltok több gekkófaj együtt tartásáról?

Figyelt kérdés
Magas páratartalmú terráriumra gondolok, majdnem 1 méter magas, meglenne a külön területük, de mégis egy terráriumban lennének. Melyek tűrik el a másikat? Esetleg nappali gekkó és vitorlásgekkó? Vagy más gekkófajok?

2012. dec. 27. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy nappaligekkót talán a zöld anolisszal lehetne. Nézegettem az anoliszt a boltban, csak a tücsköt nem kedveli, hát de szöcskét és legyet nem árulnak. Közben az anoliszt meg árulják. Fura.


Itt csak tücsköt, sáskát árulnak és a nappaligekkót azzal etetem, meg néha liszkukaccal.


Régen összeraktam a gekkót viziagámával, a nappaligekkó szerette őt, még csókolódzott is vele, vagyis nyalogatta a száját és sokszor feküdtek egymással szemben.

[link]

[link]

Először az agáma kisebb volt, aztán egyforma méretűek lettek, majd az agáma túlnőtte, és amikor már majdnem kétszer akkora lett mint a gekkó. Azután az agámát eladtam. Most csak a gekkó van egyedül.


Egyébként a nappaligekkó a saját társával együtt állítólag nem jön ki jól, azért nem is merek venni neki párt, de úgy látom más hüllőkkel meg jól elvan. Ezt sem értem igazán.


Hát volt mikor a sisakos kaméleonom mellé mászott be, mikor a kaméleon még nem volt nagy, de hozzá nem ment annyira közel, ők egyszerűen csak nem vettek tudomást egymásról, csak ott voltak egy terráriumban.

2012. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a nappaligekkót a saját fajtársával rakják párba, előfordulhat hogy a hím elkezdi a nőstényt bántani. Egy tenyésztő mondta, hogy nála nagyon durván bántotta, ezért csak pároztatáskor szokta őket összerakni, amúgy meg külön terráriumban vannak. Na persze láttam már olyat is, hogy 10 gekkó volt együtt egy terrárimban, de ott fél éves volt a max, tehát még fiatalok voltak.
2012. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segített. :)
2012. dec. 29. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!