Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg? ékszerteknős. Sürgős!...

Beteg? ékszerteknős. Sürgős! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van két sárgafülü ékszerteknősöm. Az egyi folyton a szárazföldön van (ez szerintem lehet egy szerencsétlen balesettől ugyanis egyszer mejdnem vízbe fulladt). Az viszont már aggaszt h nagyon sokat alszik. Nagyok már kb15cmesek. Télen ugye javallott őket ritkábban etetni (nem téliesítek mert kockázatos, vízmalegítőjük van). Rendesen egy két hetente kapnak snecit meg teknősműzlit. Most három hetente kapják meg ugyanezt.

Van még egy dolog ez kiakaszt h nem tom mit csináljak. Az imént említett teknős a tegnapi etetésnél 2db műzlit evett pedig békén lett hagyva és mikor a másik végzett őt (a másikat) kivettük az etetőedényből. Mikor a kicsi is visszakerült a helyére (aki evett és ő se kicsi 1-2 cm különbség van közdtük) még megetettem vele 4et. Nem tudom mi baja lehet teljesen kétségbe vagyok esve. Kérlek segítsetek!Sürgős lenne.



2013. jan. 5. 00:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Vízi teknős hogy a fenébe fulladhatott volna a vízbe??? Nem gondolod, hogy jobb helye lenne az akvaterráriumban? Ha meg pici, akkor kevés vizet kell neki adni, de tudnak úszni. Télen lelassulnak, többnyire alszanak, ez természetes.

[link]

2013. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi sokat segízettél... vagyishát nem! ez tök komoly! félek h elpusztulhat.

Ha kíváncsi vagy:

évekkel ezelőtt egy nagy kő volt a szárazföldjük az akváriumban és este beborult fejjel lefelé az akvárium és a kő közé félig (a páncélja feléig ellepte a víz). Szegényt csak reggel vettük észre. Azt hittük meghalt. Elernyedt nem mozdult, nem vett levegőt. Kb fél órával később még ott bőgtünk mellette mikor a hugom felkiáltott:

megmozdult! pislogott!

aztán felemelte a fejét... egy igazi kis túlélő. Annyira boldogvoltam h azt nem lehet szavakba önteni.

Azóta kicsit bamba, nem lát túl jól (tekikhez képest se), és sokat van a szárazföldön. De eddig napozott jòl elvolt néha csobbant egyet most meg alszik... sokat!

Hogyan etethetném meg?

2013. jan. 5. 01:16
 3/16 A kérdező kommentje:
ja és akváriumban laknak, a víz akkora h tudjanak úszni és ha valamifolytán fejjel lefelé borulnának a vízbe megtudjanak fordulni ( a víz alatt)
2013. jan. 5. 01:18
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt régebben ilyen teknősőm, sok vitamin kell nekik télen, nyers hal és hús, kálcium (nehogy megpuhuljon a páncéljuk) és a száraz eleség csak kiegészítés lehet. Zöldet is megcsipkedik.
2013. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem puha a páncélja. Olyan halat kapnak enni amit mi fogtunk nyáron ( kis sneci) és lefagyasztottunk. felolvasztjuk ésnyersen kapják nem jegesen langyosan. zöldséget már rég kaptak de majd maadok nekik.

Csak az én problémám az h nem eszik. Vaksi és ha meg is látja a kaját nem eszik. Nem hiszem el h három hét után sőt lehet h négy ( erre nem vagyok büszke de ha segítséget vár az ember mindent meggyòn) nem éhes Valami tanács? És most mintha a szokásosnál is vaksibb lenne... lehet h levan gyengülve? csak mert most olvastam egy könyvet amiben a főszereplő hajòtörött és nincs kajája és fokozatosan megvakul. majd miután szerzett kaját evett és 2 napon belul visszajott a latasa lehet ez vele?

2013. jan. 5. 01:52
 6/16 anonim ***** válasza:
Vitamin kell neki, azért lát rosszul.
2013. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3 hetente eteted? Normális vagy??

Heti 2x kellene ennie HALAT. Nem teknősmüzlit, meg szárított cuccokat. Éhezteted szerencsétlent, nem csoda, hogy kedvetlen..

23-24 fokos víz kell neki, szárazföld (fölé 20 centire egy lámpa, hogy sütkérezhessen), és 2 ekkora teknősnek legalább egy 80x40-es hely, hogy úszhasson.

Ha egy pici akváriumba van beszorítva 20 fokos vízbe egy 10 centis lámpa nélküli kiülővel, ne csodálkozz, hogy kedvetlen(ek).

Ajánlom, alaposan olvasd át ezt az oldalt: [link]

2013. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

az utolsònak:

1. egy szóval nem mondtam mekkora helyük van uh nemértem miért vagdalkozol

2. a teknősök hét éve vannak nálunk de nem kicsinek vettük őket ( nagyjából talán öt centisek lehettek de nem emlékszem pontosan). És hét éve folyamatosan lett az etetés száma csökkentve ahohy idősödnek nem igényelnek már olyan gyakori etetést (az adag azért nőtt). Ha balagondolsz a természetbe van hogy egy hónapig nem talál kaját. És csak télen három hét mert olyankor lelassulnak. Nyáron 1-2 hetente ( de mikor lentvagyunk balcsin és frissen fogott élő halak vannak akk van h minden nap levadászik a másik teknős egyet-egyet, a kicsi meg elveszi mert ò nem tud fogni, mondván kössz most fogjál magadnak ha éhes vagy :) )

3. Nemtudom hányszor írjam le még nyers halat kapnak! a műzlit csak nassnak, kiegészítésnek dobtam a vízbe. Arról nem tehetek h halat nem evett csak azt a kétdzem műzlit, és mikor tukmáltam akkoris csak a műzli érdekelte! Adtam azt is!

4. A víz hőmérséklete ( van hőfokszabályzós vízmelegítőjük) az akvárium mérete és a szárazföld (ezek am nagyobbak is mint amikez ìrtál) is megfelel a követelményeidnek!

És egy normális választ szeretnék kapni a kérdésemre:

MIÉRT NEM ESZIK ÉS MIT TEHYEK ANNAK ÉRDEKÉBEN ,HOHY EGYEN?

(az elmúlt napokban mindig adtam neki egy kis műzlit ( mert csak aut eszi és abból is csak a pirosat) de nem evett sokat.)

2013. jan. 6. 00:17
 9/16 A kérdező kommentje:

ja és ezalatt a szèp hèt év alatt egyszersem volt semmi problèma az etetés miatt. a tekik nem alultàpláltak és nem is kövérek (látta őket állatorvos kikérdezett az etetési szokàsokròl ès nem mondta h valami nem lenne jó vagy valamin vàltoztatni kéne). amikormeg puha volt a páncéljuk adtam nekik direkt erre való vitamint.

Az eddigi vàlaszokat köszönöm. Arra kérlek titeket hogy mostmár vàlaszoljon valaki az igazi kérdésre! (eggyel főljebb)

2013. jan. 6. 00:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Minek kérsz segítséget, ha úgy is jobban tudod?
2013. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!