Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy pézsmateknős minden...

Egy pézsmateknős minden felszereléssel együtt mennyibe fájna?

Figyelt kérdés
Vagy egy nagyobb teknős tartása esetleg lehet olcsóbb a pézsmateknősénél? A legolcsóbb verzió érdekelne. Köszönöm. :)
2013. jan. 6. 21:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Tartása helyett jobb szó a 'beszerzése',terráriummal,mindennel. :)
2013. jan. 6. 21:33
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarok sznob választ adni, de ha a legolcsóbb verzió érdekel, nyilván nem vagy eleresztve anyagilag. Így viszont nem érdemes állatot tartani, mert ha bármilyen plusz költség felmerül, nem tudod majd kifizetni és felelőtlen állattartóvá is válhatsz.
2013. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és mindent saját pénzből szereznék be,ezért érdekelne a legolcsóbb verzió.Ha netalántán arra van szükség,a szüleim állják majd anyagilag amit kell. :)
2013. jan. 6. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Legolcsóbb egy műanyag, nekem Tini ninja volt sokáig a polcomon.
2013. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nagyon szellemes vagy... :DD Nem baj,jó a kedved ez a lényeg,ugye?;D
2013. jan. 6. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ugye eleve a tekivel: [link]


Kelleni fog még egy akvaterrárium. Pézsmateknősnek egy 60x30x30-as, vagy egy 60x30x40-es megfelel, még felnőtt korában is. [link]


Kell bele kimászó, ez lehet egy sima kő, amire a vízből ki tud mászni. Ezt nem tudok linkelni sajnos. A pézsmateknősöknek felnőtt korukban magasabb vízoszlop a jó, szeretnek úszni, és ritkábban jönnek ki a napozóra, mint az ékszerteknősök. De nézd meg ezt, fillérekből kijön, és még jól is néz ki: https://www.youtube.com/watch?v=JxGhdVKJj8g


És egy lámpa, ami megvilágítja ezt a kimászót. [link]


Kell egy vízmelegítő, hogy megfelelő hőfokon legyen a

víz: [link]

Ehhez kell egy hőmérő a vízbe, kb 300ft.


Nem kötelező, de ajánlott egy szűrő is a vízbe, így nem koszolódik be a víz olyan gyorsan (1-1,5 hetente így is takarítani kell): [link]


Ezen kívül díszítheted kövekkel, kavicsos aljzattal a helyét, ízlésednek megfelelően. Növényt nem érdemes venni mellé, mert egyrészt kitúrja, másrészt megeszi a leveleit.


Eleség: fagyasztott hal, akvarisztikai boltban kapható. Amit mi veszünk Tesco-ban, Sparban stb, az nem jó!!!

Ez olyan 5-600ft lehet havonta.


Szóval a végösszeg indulásnak olyan 25-30 ezer ft. Persze érdemes szétnézni sok helyen, van, ahol ez olcsóbb, van ahol az.


Végezetül ajánlanék egy oldalt: [link]

Itt sok infót megtalálsz, és konkrétan a pézsmateknősről is olvashatsz.


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zolka99 ***** válasza:
nekem 2 darab görögtekim volt, sajnos most csak egy van és eddig 120 ezret költöttem rá
2013. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


az egy dolog, hogy beszerzed az alapokat 30ezerért, egy másik meg az, hogy a teknős sokkal hamarabb megnő, minthogy te dolgozni kezdj, akkor meg már 60-70ezerrel is lehet számolni az új készletet. nem beszélve a folyamatos etetésről, állatorvosi kontrollról.


nekem is van víziteknősöm, legutóbb 90ezret költöttem rá, és még a szűrő seholsincs. az meg már egy nagy akváriumba 30-40ezer ft.

2013. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb.30ezer minden alapdologgal együtt.tehát a 30ezerben benne van:a teknős,az akvárium,vízmelegítő,vízszűrő,a sóder,a sziget,és egy csomag fagyasztott eleség.Utána viszont (ha nem betegedik meg a teknős),akkor csak ennivalóra van szükség.de persze mindig lehet venni bele valami új dolgot,pl.búvóhely,és egyéb dekor kellékeke venni:)Az árak nyílván attól is függenek,hogy mit hol veszel meg. remélem tudtam segíteni:))
2013. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!