Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek első hüllőnek egy...

Hernádi BENCE kérdése:

Szerintetek első hüllőnek egy zöld leguánt venni kiskorában hülyeség és felelőtlenség?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kellően utánaolvasol a témának és felkészülsz (pl. beszélsz olyanokkal is, akiknek már van és tapasztaltabbak a tartásában), akkor nem az.

Annak sincs értelme, hogy valamilyen más állatot vásárolj, amivel gyakorolhatsz, pedig nem arra vágytál, aztán esetleg meg sem szeretnéd tartani stb. Akkor inkább a leguánt, de csak nagyon alapos felkészültség mellett.

2013. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pénz,idő,türelem!Én kezdőnek nem ajánlanék leguánt. Vegyél valami kisebbet,könnyen tartható állatot kezdésnek.(anolisz,gekko,agáma..stb)
2013. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy helyigényű, viszonylag költséges (áramszámla) és ha nincs szelídítve veszélyes állat is lehet. Nekem van egy példányom és azért van vele macera. De mivel minden állatot csak felelősséggel szabad tartani így lényegében tök mind1 milyen hüllővel kezdesz. Viszont a problémákkal (lábtörés, étvágytalanság, megfázás stb..) együtt egy percét se bántam meg hogy megvan. Én is kezdő voltam, sőt első hüllőm volt de sok utána olvasással mindent megtudtam róla amit kell. Hihetetlen egyéniségek és egy gyíkhoz képest elég okosak:) Egyedül a helyigény ami gond, amiket írtam problémák is mind ehhez köthetőek. Szóval én csak biztatlak hogy szerezz be egy példányt. Viszont ha teheted tenyésztőtől vedd, ne a tudatlan, profit orientált állatkereskedőktől...
2013. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémet úgy vettem meg 3 éve, hogy jól utánanéztem. De imádom, még meg is szelídítettem. Már nagyon szelíd, cuki és gyönyörű.
2018. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!