Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felelőtlenség tőlem, ha...

Felelőtlenség tőlem, ha gátvédelemmel szeretnék szülni, első babánál?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 15. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Első babánál nem nagyon fogják hagyni, mert felszakadhatsz akár a szeméremdombodig.Az látod nem lenne egy kellemes érzés.Én is attól darázok a legjobban, de inkább egy vágás mint egy hosszú szakadás.
2008. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Inkább azt mondanám nagyon veszélyes.Nem tudni hogy tágulsz,és szana-szét szakadhatsz,amiből nehéz kigyógyulni,utána jöhet az incontinencia,meg sipoly-féle,szval nagyon sok problémád lehet belőle.Ráadásul a babának is könnyebb ha van hol kibúlni,mert ha nehezen tud kiférni megy az idő oxigénhiányos állapot alakulhat ki.

Ha meg vágnak,akkor ott azt nem is érzed,utána ,meg pár nap és rendbe jössz.

De ha súlyos következményei lesznek a gátvédelemnek évekig is kínlódhatsz miatta.Jól gondold meg.

2008. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen, felelőtlenség, mert ha rosszul repedsz, és átreped a végbél záróizma, soha többé nem fogod tudni tartani a székletet. Nem törvényszerű, de előfordulhat. Én azt javaslom, inkább gátmetszéssel szülj, főleg hogy az első baba.
2008. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Azt kell mondjam, igen.

Azokon felul, amit elottem leirtak, a hazaselet se lesz a regi soha, plusz vizelettartasi problemak, plusz mehsullyedes, jo esetben huvelypasztikaval rendbe tudjak hozni.

Kell ez?

2008. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Úgy gondoltam, egy próbát megérne, hátha nem kell vágni. Majd rákérdezek a szülésfelkészítőn. Mégegyszer köszönöm
2008. ápr. 15. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Az eddigi válaszolók tudják mi az a gétvédelem? Mert nagyobbnál nagyobb baromságot írtak!

PErsze, hogy nem felelőtlenség, én is erre hajtok. És az, hogy az ember szeretné megpróbálni, nem jelenti azt, hogy nem negedi vágni, csak ahogy lehet, elkerüli.

ha a doki úgy látja, hogy kell, úgyis vágni fog, nem fogja megvárni amíg szeméremdombig szanaszét szakad az ember,a hogy írták egyesek.

Most voltam kórházban, és egy szülésznő mesélt sokat a gétvédelemről. Igaz, lassabban jön a baba, de nem lehetetlen, és manaság már az orvosok nagyon nagy százeléke így szül. Bár nekem is hozzátette a szülésznő,h ogy elsőt általában vágni szokták. Ha kell, természetesen vágjanak, de az ember megpróbálhatja vágás nélkül is!!

A babát folyamatosan figyelik, és ha bármi gond van, úgysi közbelépnek, vágni fognak.

ÚGyhogy ne félj, ne hallgass az előttem szólókra, és nyugodtan kérd, hogy amíg lehet, ne vágjanak. Lehet jobban tágulsz, mint egy 4. gyerekét szülő nő...

2008. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5. válaszolónak: a pontozást nem nagyon vágom, de 100%-os a válaszod, pont így gondolom én is, csak olyan bizonytalan vagyok, és annyian lehurrognak, már tiszta hülyének érzem magam...
2008. ápr. 15. 16:10
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
A véleményünket kérdezted, mi meg leírtuk, és ez nem lehurrogás. Ha így gondolod, inkább ne kérdezz többet, mert olyan úgysem lesz, hogy minden vélemény megegyezik.
2008. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is megkérdeztem a dokit még az elsőnél, hogy mit gondol a gátvédelemről, azt mondta, menet közben meglátjuk. Sajnos komplikáció jött közbe, így muszáj volt vágni, de amilyen ütemben zajlott nálam a dolog, szerintem ment volna nélküle is.

A 2. és 3. szülésemnél gátvédelem volt, igazából kb 5 perccel volt hosszabb a kitolási szak miatta, de talán még annyival sem.

A szeméremdombig nemigen szakadhat egyébként, mert az ugye elöl van, a gát pedig a hüvely és végbél között...

A doki fog dönteni úgyis, megpróbálni miért ne lehetne, nem értem a sok felháborodást.

2008. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Én is gátvédelemmel kezdem a szülést (első baba, mint Nálad), ha lehet elkerüljük a vágást. Függőleges pozícióban jobban érzed a szülés ritmusát, és ha nem kapsz szülésindítót, jó eséllyel próbálkozol. Feltétlenül fogadj szülésznőt, aki jártas gátvédelemben. Fájdalomcsillapító nélküli szülésben én se merek bízni, mindenki azt mondja, elviselhetetlen a fájdalom. Bár nem tudom mégis hogyan született meg az előzö néhány ezer generáció. A vágás Magyarországon rutin, nem merik (joggal) az orvosok kockáztatni a pert. Szülőágyon fekve nem lehet vágás nélkül szülni, plusz érzelmileg és fizikailag is jó állapotban kell lenni a beavatkozásmentes szüléshez. Járj tornára is és olyan helyen szülj, ahol figyelnek a kérésedre. Rengeteget kell "tanulni" szülés előtt, hogy vágás nélkül megúszd. Fontos hogy olyan orvost találj, aki figyel Rád és biztos lehetsz benne, hogy az egész 20-30 éves tapasztalata és tanulmányai alapján döntött a vágás mellett, nem azért mert mondjuk már menni akart. Szerintem érdemes megpróbálni bár tényleg felkészülést igényel. Én mindenesetre így érzem helyénvalónak.
2008. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!