Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Zöld víziagáma terráriumába...

Zöld víziagáma terráriumába milyen izzók lennének alkalmasak?

Figyelt kérdés
üdv, szeretnék tartani zöld agámát, viszont lenne pár kérdésem, mert inkább csak a szakikról írnak. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. 140x75-ös, 100 centi magas terkót tervezek csináltatni. Ezt befűtené egy melegítőlámpa? Milyen típus lenne jó, kevesebb watt is elegendő-e, illetve milyen uvb lámpa lenne megfelelő? Nem reklámozok, csak ezen az oldalon ( [link] van jó sokféle, nézegettem már őket, de nem tudok dönteni, mi lenne a nyerő párosítás, ami az állatnak is jó lenne, és az áramot se zabálná. Tudom, hogy megemeli a számlát, de biztos van jó megoldás :) A szoba hőmérséklete 25 fokos általában, kivéve amikor már nem fűtenek, és nyáron, amikor eleve 30 fok van.

2013. jan. 18. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy 26 Wattos Repti glo 5.0 napfénynek.


Fűtésnek kéne vagy 2db 50 Wattos piros infra lámpa,

de egy hosszú fűtőszállal jobban jársz, az nem fogyaszt annyi áramot.

2013. jan. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a lakásban van kb 24 fok. A gekkóm terráriumába, ami csak fele ekkora, van 1 infra, plusz egy fűtőkő, és így van benne 28 fok. Gekkó meg néha ráfekszik a kőre.
2013. jan. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először fűtőlapra gondoltam, fűtőszálra nem, pedig nem tűnik rossznak. Valószínűleg ezt kombinálom majd az izzóval, de az állat előtt úgyis letesztelem, elég lesz-e a hőmérséklet. Kisebb terkót nem akarok, mert úgyis hamar kinövi.

Köszönöm szépen a választ!

2013. jan. 20. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!