Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem lenne e gond abból, ha a...

Nem lenne e gond abból, ha a gekkóm terráriumába egy húsevő növényt tennék?

Figyelt kérdés
Mivel nagyobb terráriumot kap a leopárd gekkóm, ezért gondoltam, hogy a szintén meleg, párás levegőt kedvelő kancsóka növényt betelepíteném mellé. Lehet, hogy a kérdés teljesen hüly*ség, de nem akarom, h az én hüly*ségem miatt valamelyiknek baja essen. Szóval szerintetek, terráriumosok, biológusok vagy növénygyűjtők, nem lesz ebből probléma?

2013. jan. 13. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Hát madagaszkáron pont ilyen kancsóka húsevő növénybe mászkálnak pl a nappaligekkók. De azoknak tapadókorongos lábuk van, és nem a sivatagos részen vannak, hanem az esőerdőben. Aztán jönnek a bogarak, azok meg beledöglenek a kancsókába, de a nappaligekkók nem döglenek bele.


A te gekkód meg pont nem hiszem, hogy bárhol is találkozna ilyen növénnyel az élőhelyén, mert ő sivatagi állat, és ennek a növénynek nagy páratartalom kell. A sivatagba meg az nincs. Szóval én a helyedben hanyagolnám.

És lehet, hogy még probléma is lenne belőle.

2013. jan. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
ugy vélem a leopárdgekko élőhelye(Irak,Pakisztán,Afganisztán)egyáltalán nem indokolja a magas páratartalmat a tartásakor.Sivatígi,félsivatagi élőlény...van pár nekem is.
2013. jan. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szárazságtűrőbbek inkább majomkenyérfa, vagy egyéb pozsgás növények. De ha nem szellőzik eléggé a terrárium, a melegtől kipurcanhatnak és valószínűleg nem elég nekik csak a gekkó lámpája. A növények fölé még legalább 1-2 db 23 Wattos 6500 Kelvines izzót is kéne rakni.

[link]


Én összesen 70 Watt alatt tartok ilyen növényeket, egy bazi nagy cserépben, de a lámpa az egy méter magason van kb. Tehát ha közelebb rakod akkor elég kevesebb fény is hogy szépen nőjenek.

2013. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!