Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 50*30*30-as terráriumban...

50*30*30-as terráriumban lehet tartani leopárd gekkót?

Figyelt kérdés
És a terrárium teteje zárt, az ajtő elől van hogy lehetne megoldani az uvb izzót, meg az ilyeneket? ÉS mik kellenek a tartásához? A terrárium hátterezett. Baj? Mi legyen az aljazt. Linkelnétek oldalakat?

2013. jan. 19. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, aztmondja nem kell uvb izzó.
2013. jan. 19. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet.
2013. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ok.
2013. jan. 20. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Fontos a megfelelő izzó, egy kb 40 W-os már "befűti" a terráriumot, de ha mégsem elegendő, lehet használni aljzatfűtést is.

2. Az aljzat lehet homok (bár nem a porszerű), vagy tőzeg-föld keveréke is. Nálunk a 0.5-ös homok remekül bevált, és takarítani is könnyű.

3. Nem baj, ha hátterezett a terrárium: nálunk simán felmásztak a kiálló részekre napozni; bár alapvetően talajlakó állat.

4. A világítás/fűtés megoldására több módszer is van. A legegyszerűbb - persze csak ha a terkó tetején van szellőző - hogy ha veszel egy megfelelő méretű agyagcserepet, foglalatot, vezetéket, dugót, és összeszereled. A fejjel lefele álló cserepen belül helyezkedik el a foglalat az izzóval (jó, ha nem lóg túl, mert akkor rendesen felfekszik a szellőzőnyílásra; nem jó ha hozzáér az üveghez, megrepesztheti a hő). A cserép alja (ami itt a teteje lesz) gyárilag lyukas, így a vezetéket simán ki lehet hozni rajta.

2013. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A terráriumod tökéletes 1 db leopárdgekkó számára. Szereti a hátteret, mert tud rajta terepezni. Állatkereskedésben az eladók biztosan segítenek aljzatot választani, nekem is a homok vált be, azt a legkönnyebb takarítani. (nem ide tartozik de tanács: ha elhasználódik a homok és cseréled, akkor a régiből keverj bele egy keveset, mert teljesen megzavarodik a tisztától)

A lámpa teljesen felesleges. Szobahőmérséklete jól elvan. Azért ha 18-19 foknál hidegebb van a helyiségbe akkor érdemes egy talajfűtést beszerezni. Én ha pl nyitva tartom az ablakot hosszabb időn keresztül, akkor odateszem az asztalilámpámat a terrárium mellé. A sima izzó is fellangyosítja az üveget annyira, hogy ne fázzon meg. Mindenképp legyen neki egy búvóhelye, ahová elvonulhat aludni, ilyet vehetsz gyakorlatilag bárhol, de egy sima kis műanyagdoboz is megteszi amíg nincs jobb. Legyen két mélyebb tálkád itató és etető céljából. Bárki bármit mond, igenis isznak tálból, és a páratartalom miatt is érdemes. Etetőtál pedig azért kell, hogy a kukacok ne másszanak mindenfelé, ha adsz neki. Ennyi cucc elég neki. Nekem még vannak kis kövek felhalmozva, vedlés előtt azokat spriccelem vízzel, odadörgöli a kis orrát hogy hamarabb meginduljon a vedlés. Rakhatsz be neki dekorációt, de igazából teljese felesleges, csak megnehezíti a vadászatot. Sok sikert és örömöt kívánok a gekkótartáshoz! Ha van bármi kérdésed írj nekem, szívesen megosztom a tapasztalataimat!

2013. febr. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!