Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy teknősnek elég egy 500l...

MKarcsi kérdése:

Egy teknősnek elég egy 500l akvárium amihez van belső szűrő és akkor nagyon ritkán kell takarítani?

Figyelt kérdés

Azt hallotam hogy teknősönként (ékszertekős) kb. 500litert kell számolni ez igaz?

Ha van ehhez a menyiséghez megfelelő külső szűrű akkor milyen gyakran kell takarítani a teknőst ha nem az akvaterráriumban etetem ahem egy kiseb akváriumba?


2013. jan. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából ezt úgy szokták mérni, hogy az akvárium hossza a KIFEJLETT teki páncéljának ötszöröse legyen, szélességre pedig a páncélhossz háromszorosa.


A ritka takarítás alatt pedig mit értesz? Az enyémeknek nincs szűrőjük, és csak akkor etetem őket a helyükön, ha már úgy is koszos a vizük. Kb. hetente szoktam cserélni a vizüket.

Szűrővel pontosan nem tudom, hogy milyen gyakran kell, de ettől biztos ritkábban.

2013. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem kettő kis teknősöm van. És igen elég az 500 liter ha elég széles.szürő vel kb 2-4 hetente szoktam takarítani a követ stb..

a vizet csak ha sok a trutyi meg persze pár naponta felöntöm az elpárolgot vizet. Ha a szürőt takarítod rendesen nem lesz nagy gondod vele kivéve az algákkal mert azt a szürő nem nagyon szedi össze.de persze több cucc is van erre.

2013. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Külső szűrőre gondoltam!!! Szerintetek kezdenek egy pár cm-es teknősnek elég egy 50 literes akvaterrárium mert még az 500literesben elveszne.
2013. jan. 23. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kis tekinek tökéletesen jó az 50 :-D
2013. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!