Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Két sárgafülű ékszerteknősöm...

Két sárgafülű ékszerteknősöm van. Tudom, hogy eltérő méretűek lehetnek korukhoz képest. De csak a méretből lehet megállapítani a korukat és nemüket?

Figyelt kérdés

Kb 2,5 éve vannak nálam.

Aragorn a nagyobb, "erőszakosabb" és neki nagyobb a karma. Elvileg ő fiú, viselkedéséből ítélve.

Minyon a kicsi, mindig is kisebb volt. Alig nőtt valamit, mióta nálam van. Szerintem ő lány.


De úgy olvastam, hogy a lányok a nagyobbak, a fiúknak hosszabb a karmuk.


Ha külön etetem őket, akkor is Aragorn zabál, Minyon meg épp csak csipeget. Egyértelműen Aragorn a dominánsabb, szerencsére nem bántja Minyonkát. Csak a méretükből lehet megállapítani a korukat? Szeretném tudni, hogy jók-e a megérzéseim korukat és nemüket illetően.


Ja, Aragorn 10 centi, Minyonka meg 7cm. Aragorn kb. 2 centit, Minyonka meg úgy 1 centit nőhetett, ezalatt a 2,5 év alatt. Tudom, tudom eltérő de kicsit aggaszt, hogy azért csak a kisebbnek kéne jobban nőnie. De nem tűnik úgy, hogy beteg volna.



2013. jan. 22. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az a három centi nem a világ. Meg a kajálásban is valaki ilyen, valaki olyan. Főleg, ha nem látod őket betegnek, akkor nem kell aggódnod.
2013. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Kaját meg úgy kapnak, hogy kb. heti 3x esznek. Nyilván főleg halat. Etetem őket rendesen.
2013. jan. 23. 16:23
 3/7 A kérdező kommentje:
De ettől még nem lettem okosabb. :)
2013. jan. 23. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

De édes nevek :D máris vidámabb a napom. :)


Az enyém is lassan kezdett nőni, pedig enne állandóan. Ne aggódj, nem marad le semmiben.


Ez a karomhossz nem mérvadó szerintem, nálam a lányteknőseimnek hosszabb a karma, mint a hímnek.

2013. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na akkor már tényleg nem tudom. :D Szeretném tudni a nemüket, de eddig szó szerint, ahány embernek van, annyi félét mondtak.


Amúgy köszi, Minyont én neveztem el, Aragort pedig a párom. :) Ráillik mert kis harcias, akaratos. :D

2013. jan. 25. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:

A nemüket egyszerűen meg bírod állapítani

Fiú:

-farka tőből hosszabb és hosszabb mint a lányé

-körmei hosszabbak

-nagyobb mint a lány

Lány:

-kisebb mint a fiú

-körmei kisebbek

-farka nem hosszú,és tőből kicsi!! :$ :))))

2013. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ranctalpas válasza:
Mindenki elfelejti a nem megállapításnál a leggyorsabb módszert: a hímnek a haspáncélja homorú (hogy párzáskor könnyebb dolga legyen), a nőstényé enyhén domború.
2013. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!