Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teki (? )

Görög teki (? )

Figyelt kérdés

Kérlek válaszoljatok pár kérdésemre,mert tervezgetem hogy befogadok egy ilyen kis teknőskét az othonomba:-).


Milyen gyorsan nő,mekorára?

muszály párban tartáni,vagy el van egyedül is?

Tőzeg,kokúsz háncs megfelő ajzatnak?

náluk is úgy van mint a viziteknősöknél hogy evés útán üritenek ezért jobb át rakni őket egy másik helyre hogy tiszta maradjon a helyük ?

múszály kalciumpor vagy elég a főt tojás héj?

minden kertben szedett gyom megfelel?

tényleg múszály egy nédzet m.hely?

Lehet vágni a körmüket?

harapnak?

ha pl:leteszem őket képesek követni?


ennyi lenne nem,kérek weboldalakat,google-t

azért ide írtam mert saját véleményeket várok:-D...

előre is köszi:-)



2013. jan. 25. 17:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hüllők kategóriába akartam rakni
2013. jan. 25. 17:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Átmásolom a hüllők kategóriába
2013. jan. 25. 17:29
 3/6 Zolka99 ***** válasza:

Ahoz képest hogy teknős, gyorsan nő. Nekem 3 éve alatt 51 grammról 850 fölött van már! (Nemtom mennyi volt már mikor mértem és a páncélja 20 cm hosszú.)

Én egyedl tartom nem látom rajta hogy érdekelné.

Aljzatnak jó neki a kinti homok, én mindig hátul kertbe ások bár az most macerás lehet.

Nem kell átrakni kaja után, nem akkor sz@arik, össze vissza mikor kedve van, én kis homokozós lapáttal szoktam kidobni.

Főtt tojást még sose kapott enyém, a kajájára kap hetente 3-4-szer Kálcium-karbonát port (patikában lehet beszerezni)

Tyúkhúr, pitypang, vöröshere meg ilyenek mehetnek.

Körmüket nem zsabad vágni, kell nekik köves rész ahol tudják koptatni.

Játékból harapnak de kicsit se fáj!

Igen, követnek ha valami nem érdekli őket jobban, én nyáron mikor kivittem mindig beraktam elé a kezem és úgy mászott rajtam át.

Ja, kihagytam hogy mekkora hely kell nekik: hát szerintem meg éri naggyal kezdeni, mert nekem kicsi terráriuma volt és nagyon hama kinőte, most 1.4m-szer 0.9m-es helyen van, olyan mintha egy asztal lenne és a szélén üveg lap van.

Ihaz nem azt fényképeztem de itt van: [link]

2013. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:-)
2013. jan. 27. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az enyém vagy 10 éves és 8cm páncélhosszúságú :(

Nem kell párban tartani őket, nem társas lények

Én volt amikor kerti földet használtam, forgácsot, és most fenyőkérget.

Nem mindig evés után, de nekem vagy 2hetente takaritanom kell, hogy ne legyen büdös!

A kálciumpor nem muszáj, csak ajánlott, főleg télen, amikor nem jutnak annyi táplálékhoz!

Nem mindenféle gyom felel meg! Nézd meg az alakjukat a neten (amiket ide leirok): pitypang (level, virága), tyúkhúr, fehér és vörös lóhere, szarvaskerep. Kb itt ennyi van, ennyit szoktam nekik adni a kertből

Nem muszáj 1 m2 hely, ez is csak ajánlott (csak ha kisteknőst tartasz!), de ha nagy tekid van akkor igen!

DEHOGY LEHET vágni a körmüket. Ezek nem emberek :D

Csak akkor harapnak, ha kajának nézik a kezedet.

Nem képesek követni...

2013. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zolka99 ***** válasza:
De képes követni :D
2013. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!