Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb.13 éves ékszerteknősök...

Kb.13 éves ékszerteknősök mellé lehet kisteknősöket tenni egy terráriumba? Fogják bántani egymást?

Figyelt kérdés
Van 2 "nagy" ékszerteknősöm és szeretnék most 2 picit is de picit félek hogy a nagy bántaná a kicsiket. Mik a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban? A kicsik is ékszerteknősök lennének.
2009. szept. 4. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi kipróbáltuk, amikor a 18 éves Bercikénk mellé vettünk két kicsit. Elvolt velük, de néha rájött a hülyeség, és akkor elkezdte őket zaklatni, "kergetni" a vízben, de igazándiból nem nyúlt hozzájuk. De inkább külön tettük őket aztán, nem vártuk meg a végeredményt.
2009. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy kb 15 éves vörösfülű és két kicsi, az összerakáskor fél éves sárgafülű teknős él együtt. Már három éve együtt élnek. Idén tavasszal volt gond, mivel a nagy szerelmes lett az egyik kicsibe, őt kergette és udvarolt neki, a másikat meg egyszerűen meg akarta enni (gondolom, ő is fiú). Olyan komoly volt a helyzet, hogy szétszedtem őket. Január elsején kezdte, és már május volt, mire megnyugodott, addig többször próbáltam őket összetenni. Azóta szépen, békésen élnek együtt (nincs szaporodási időszak). Az első pillanattól kezdve kedvelik egymást különben, ezt a párzási harcot leszámítva nem volt se veszekedés, se más gond velük.

Nem biztos, hogy a nálad is ez lenne a helyzet, de ha az egyik, vagy mindkettő nagy ivarérett fiú, akkor lehetnek gondok..... De ha tudsz figyelni rájuk, nyugodtan próbáld meg összetenni őket.

2009. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát munkaidőn kívül tudok rájuk figyelni, de meló miatt kiesik jó 10 óra amíg nem vagyok otthon.
2009. szept. 4. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom olvasásra:

[link]

www.teknos.hu

2009. szept. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!