Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sárgafülű ékszerteknősöm...

A sárgafülű ékszerteknősöm haspáncélján piros foltok jelentek meg. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy piros foltok vannak rajta. Még kicsi teknős...fél éves sincs. 1 hete van nálam. Enni kap...bár nem nagyon akar enni. :( Mi lehet a baja?

Fény van (2 lámpa is), vízmelegítő is van...


2013. febr. 21. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Napfénylámpából bőven elég 1 és az is csak nappalra, inkább 1 fény és 1 infra, az infra mellett tudnak aludni, a fényt meg csak napközben a vitaminhiány megelőzésére, ha még csak 1 hete van nálaad akkor normális, hogy nem nagyon eszik, mikor én kaptam a teknőseimet, kb 2 hét alatt szoktak hozzá a környezethez, de utánna ettek rendesen, mindenképp adj neki halat és a vízben legyen ördöghínár, aazt imádják rágcsálni, a vörös foltok, tudnál képet küldeni? de ha nem úszik ferdén, vagy nem kedvtelen akkor nem biztos, hogy baj van, de vidd el állatorvoshoz, ő tud csak biztosat mondani, 4 teknősöm van de soha semelyik nem volt még beteg
2013. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kisállat kereskedésben vettem őket, ott azt mondták ez a legjobb nekik. Az UV-B lámpa csak úgy megy, nem melegít semmit, napozásra van nekik a narancssárga színű lámpa. (Nem tudom mi a hivatalos neve) De az nagyon jó meleget csinál nekik. Fény csak nappal ég nekik. Reggel 7kor elmegyek dolgozni, és este 9óra körül van nekik lekapcsolva a lámpa. Utána szépen elcsöndesednek és alszanak.

Az akváriumban gond nélkül eszik. Csak ha kiveszem enni, akkor nem akar. Én úgy vettem észre, hogy amióta nálam van, olyan mintha nőtt volna :) Nem sokat...de nagyobb, erősebb lett.

A halat nem nagyon eszik meg, de a kagylót, garnélarákot megeszik szívesen :)

Ha küldesz valami elérhetőséget elküldöm neked szívesen! :)

Nem úszik ferdén, nagyon gyors, a szárazföldön is, Kedve is van, néha harapdálja az ujjam. Egyik ismerősöm azt tanácsolta, hogy cseréljek naponta vizet, és tegyek kamillateát a vízbe. Kipróbálom, hátha segít. Azt vettem észre nála, hogy víz alatt, olyan mintha nagyokat nyelne. De nem mindig, idáig csak egyszer vettem észre. Néha-néha kiad valami ismeretlen hangot, amikor feljön a vízre. De lehet hogy csak a benyelt vizet köpi ki.

A másik teknősömnek (egyidősek) neki meg a páncélja puha, de ő már úgy jött hozzám. Mindenképpen dokihoz fogom őket vinni.

Köszönöm a válaszod!

2013. febr. 23. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!