Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy sárgafülű ékszerteknős...

Van egy sárgafülű ékszerteknősöm, meg egy királyteknősöm. Mind a kettő kicsi. (kb 3 cm-s a páncéljuk). Nem régóta vannak nálam, lehet hogy betegek? Hogy tudom eléri, hogy egyen a sárgafülű? A zöldségre, gyümölcsre hogy lehet rászoktatni őket?

Figyelt kérdés

Egyik sem hajlandó megenni a zöldégfélét, gyümölcsfélét. Tudom hogy még picik, és ilyenkor a húst részesítik előnyben, de nem ártana nekik a zöldségféle sem. Próbálkoztam salátával, uborkával, banánnal, spenóttal, paradicsommal...egyiket sem eszik.

A királyteknős csak a kagylót hajlandó megenni, de ha nincs kagyló, akkor megeszik mást is, de csak húsfélét.

Etetéshez ki szoktam venni őket, a királyteknős rögtön nekilát lakmározni, de a sárgafülű csak menekülne. Előttem sose eszik. Lehet depressziós, vagy sokkolta a költözés? Ráadásul támad...többször próbált megharapni...

Szoktam betenni nekik az akváriumba kaját (teknőstápot, garnélarákot, halat, kagylót), el is fogy egy idő után. De mivel a sárgafülű nem eszik előttem...így nem vagyok meggyőzödve arról, hogy ő is eszik. Mit tudok vele csinálni?

Lehet, hogy éjszaka eszik?

Az akváriumban van bent nekik, vízmelegítő (26-28fokon szokott lenni) UV-B lámpa, meg melegítős lámpa. Éjszaka csak a vízmelegítő megy nekik.

Vigyem őket dokihoz? Csak kérdés, hogy Angliában hol találok jó dokit....



#betegség #etetés #királyteknős #sárgafülű teknős
2013. febr. 17. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért az nem eget verő probléma, hogy nem szeretik a zöldséget, balaki nem is ad nekik. Szerintem csináld azt, hogy az ékszertekit például berakod a fürdőkádba, és hagyd ott egyedül enni, akkor meglátod, hogy eszik-e. Meg lehet, hogy egy kicsit stresszes is még. Mióta van nálad?
2013. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kádba sajnos nem tudom tenni, esetleg egy kisebb dobozkába.

Az már nekem is eszembe jutott, hogy lehet külön szedem őket enni. Hátha az a baja..

Szerda óta vannak itt. :)

Korábban voltak teknőseim (vörösfülű ékszerteknősök)de azokat már 2-4 évesen kaptam. Soha nem volt velük ilyen gond.

2013. febr. 17. 17:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ma megtört a jég. Végre eszik előttem, pedig nem külön tettem őket. Épp garnélarákot majszol :)
2013. febr. 18. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó, csak új voltál neki. :)
2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
parízer, meg ilyeneket ne adj nekik! Fagyasztott halat aájánlanék a sárgafülünek.
2013. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze tudom, meg se fordult a fejemben.

A fagyasztott halat nem szeretik,próbáltam már, de a garnélarákot, meg a kagylót imádják. Kiegészítésként kapnak teknőstápot, de azt csak nasinak. :)

Majd lassan meglátogatom a kisállatkereskedést, aztán majd kipróbálok mindenfélét. Szerencsére itt Angliában nagyon odafigyelnek az állatok kényeztetésére :D

Aztán majd ami tetszik nekik, abból betárazok. :)

2013. febr. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!