Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi idő kb. míg levedlik...

Mennyi idő kb. míg levedlik egy gabonasikló, illetve mik a jelei, és hogy zajlik ez a folyamat?

Figyelt kérdés

Van egy gabonasiklóm (3 hónapos, wild type) tökéletesen eszik, virgonc, szeret(ne) szökni, de vedlés az érdekes. Szépen beszürkült, a szeménél is szürke lett (mintha vak lenne) elvonult, bujkált, de most már nem látom a szemén azt a szürke részt, hanem ugyanolyan barna mint, amikor megvettem. A kígyó még szürkés színű és levedlett bőrt sem találtam a terkóban. Írták, hogy vedlés közben általában nem esznek, de ő igen. Tipp,ötlet hogy ez mi/miért lehet? Vagy ez még a folyamat része és csak én aggódom, hogy nem vedlett?

Köszönöm



2013. febr. 25. 18:44
 1/2 anonim válasza:

Szia!

A gabonasikló kb 4-6 hetente vedlik, de ez függ az etetés gyakoriságától is (többször eteted=gyakrabban vedlik), ha látod szürkülni a bőrét, akkor ne etesd!Vedlés előtt agresszívabbak, mivel nem látnak, ha kitisztult a szeme, akkor 1-2napon belül levedlik!

2013. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. febr. 25. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!