Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet hogy atkás az egyik...

Lehet hogy atkás az egyik gabonasiklóm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tények: Valamilyen pici, hosszúkás apró szemmel alig látható bogárral van tele a terkó. Szürkés, barnás színük van. Nézegettem egy honlapon hogy milyen betegségeik lehetnek. És ott volt olyan hogy atkásodás. ami kis fekete pöttyként jelenik meg. Én találtam egy ilyen kis fekete pöttyöt az egyiken. Onnan tudom hogy nem oda való mert mikor fénynél nézem a siklót, a fényes kitines csillogás helyett matt fekete pontot látok. Hogyan tudom kezelni? Mi lehet ez? Terkót mivel takarítsam ki? Köszi a válaszokat^^

2013. febr. 24. 14:13
 1/4 A kérdező kommentje:
A kis cuccok amik a terkóban vannak kb 1 miliméter hosszúak.. és nagyon gyorsan futnak.
2013. febr. 24. 14:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez talán segít:

[link]

2013. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Itt találtam én is az infót. Csak valami bővebbet szeretnék tudni..:s
2013. febr. 24. 14:52
 4/4 anonim válasza:
Az állat bőrét FIPROLIN tartalmú spray-vel vagy IVERMECTIN tartalmú oldattal érdemes kezelni. Maga a fiprolin ártalmatlan a hüllőre nézve. oldószere viszont izopropil alkohol, amely nagy mennyiségben belélegezve mérgezést okoz. Ezért a lekezelt kígyót tilos zárt térbe tenni mindaddig, amíg érezzük az alkohol szagát. Ilyenkor legegyszerűbb az állatot kézben tartani, vagy vászonzsákba tenni. Ezután fertőtlenítsd a terráriumot és a tereptárgyakat is hasonlóképpen. A fiprolillal vagy ivermectinnel ecsetelt állattól 2-3 napig vond meg a vizet, nehogy lemossák magukról a hatóanyagot. A kezelést két héten át, összesen 4-5 alkalommal érdemes ismételni. Ügyelj arra, hogy klíma megfelelő legyen, mivel a kezelés általában kiváltja a vedlést. Az atkák szúrásai során keletkező apró sebek nehezített vedlést okoznak. Ilyen esetben, ha visszautasítja a táplálékot, vagy vészesen lefogy, fordulj állatorvoshoz.
2013. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!