Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A legkisebbteknősöm mostanában...

Alcsípalcsí kérdése:

A legkisebbteknősöm mostanában folyton az akvárium alján van, fúrja magát a kövek közé, a többi teknős pedig mintha rá vigyáznának. Esetleg beteg lehet? A párom volt, hogy a fejére csepegtette a vitamint. Lehet ez okozza a baját?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam őket, 4 van belőlük. Egy nagy akváriumban vannak, középen egy napozókövel, illetve művirág van benne, mert úgy hallottuk az élőt megrághatja. Az alján nagy kövek vannak, amiket előzőleg kifőztünk. Kéthetente vannak takarítva, külön tálban etetjük őket. Mikor elkzedett a bőrük foszlani, kaptak a vízbe vitamincseppeket.

#elbújik a teknős #vitamintúladagolás?
2013. márc. 1. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én barát nőmnek ugyan egy van,de vidáman úszkál néha még játszanak is velük.Szerintem nem a vitamin a baj.Vásárlás előtt pedig meg kell nézni hogy a teknősök nem betegek-e ,hogy az akváriumban nincs -e halott teknős vagy rossz körülmény.A bőrük foszlani kezdett?Akkor a kisállatkereskedésben volt a gond.
2013. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tekiket úgy rendelte az állatkereskedés.. viszont atöbbi három teknős is foszlott, és abba maradt. A teki akivel most gondjaink vannak, neki elmúlott a foszlás... csak elbújik. És nem is nagyon eszik. Viszont, ha kivesszük, vagy kopogunk neki érzékel minket, de általában a kövek alá furakodik...
2013. márc. 1. 19:08
 3/4 Bazseee_ ***** válasza:
foszlik? sztem csak vedlik ez teljesen normális :)
2013. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem normális, ha a bőre foszlik. Ha nő egy teknős, akkor a páncéljáról jönnek le a darabkák. Na az normális dolog.

Egyébként ha mindig fúrja magát és nem csinál semmit, eléggé kedvtelen lehet. Az pedig betegségre utal. :S


Lehet jobb volna az állatorvost megkérdezni, nehogy nagy baj legyen.


Az enyémek állandóan napoznak meg úszkálnak. Max este bújnak a kövek közé, amikor alszanak.

2013. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!