Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért eszi meg az ékszerteknős...

Miért eszi meg az ékszerteknősöm a saját ürülékét?

Figyelt kérdés
Száraz marhaszív-kockákat, fagyasztott halat és néha salátát kap enni. Vitamin hiánya lenne? Vagy ez természetes?

2013. márc. 14. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészítsd ki a táplálékát néha nap csirkemell darabkákra amikor készül otthon az ebéd vagy gilisztára ha hozzáférhető. Nem tudom kertes házban laksz-e. Nekem nyáron a legfőbb tápláléka a béka.

Az ürülékét nekem is megszokta kóstolni. Gyakran ez egy reakció a mohóságára. Csillapíthatatlan az étvágya. Szerintem ha megfelelően van táplálva akkor nem lesz gond az ürülékevésből.

A mezei nyulaknál az ürülékevést cökotrófiának nevezik, de ez egy másik sztori :)

2013. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem ez természetes, mert az enyém is eszi a saját kakiját, és nincs semmi baja! Annyi, hogy adjál neki többször gyümölcsöt, zöldséget! És soha ne etesd parizerrel, vagy nyers hússal, mert ezt a teknősök pocija nem tudja megemészteni!
2013. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A természetben sem konyhakészen kapják a halakat és hüllőket. Ha kajáltatás után a gazdi kiveszi és jártatja egy kicsit a teknőst, akkor szerintem semmi gond nem lesz az emésztéssel sem.

A párizsivel, virslivel egyetértek, hogy ne kapjon. Szerintem kevés zöldség, gyümölcs több hús. Esetleg kalcium porban megforgatva.

2013. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Párizsit meg hasonló dolgokat nem szokott kapni, csak amiket fent leírtam. A halat kifagyasztva, nyersen kapja. Minden második nap szoktam etetni, az úgy jó?

Egyébként már nagyon régóta mindig megeszi az ürüléket, a vízben nem marad, pedig tisztítóberendezés nincs.

2013. márc. 15. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Hány éves tekiről van szó?

Minél idősebb annál több pihenőidőt lehet hagyni az étkezési napok között. Az nem gond ha ki akar jönni. Én annak idején még 50 ft-os méretűként kaptam, emlékszem akkor nagyon sokáig tartottam vízben. Most kb olyan 13-14 éves. Fél heteket is kint hagyom a szobában, szinte csak etetések idejére tűri meg a vizet. Víztisztítóm nekem sincs.

2013. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!