Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sárgafülű ékszerteknősök...

A sárgafülű ékszerteknősök tudnak tüsszögni?

Figyelt kérdés
Arra keltem hogy az egyik tekim fura hangokat ad ki azt hittem verekszik a másikkal, a tesóm azt hitte hogy párzanak, de egyik se. Megnéztem és olyan volt mind ha tüsszögött volna. Utána néztem neten de nem találtam semmi ilyesmit. Remélem nem beteg! :'( SZEGÉNY! Mi a baja?

#sárgafülű ékszerteknős tüsszög #ékszerteknős tüsszög #ékszerteki miért tüsszög
2013. márc. 27. 05:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen tudnak tüsszögni. A terráriumi hüllők leggyakoribb betegsége a megfázás, mivel hidegvérűek nem tudják szabályozni a testhőmérsékletüket és ezért rá vannak utalva a nap melegére. Terráriumban természetesen pedig Rád vannak utalva, vagyis, hogy milyen lámpával(és vagy vízmelegítővel) melegíted őket és hány órán keresztül, illetve este lámpa nélkül nincs e túl hideg.

Viszont nem mindig a megfázás miatt tüsszögnek, szóval ha már váladék is folyik csak akkor van igazi gond.

2013. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van lámpájuk nagyon jó minőségű, melegítőjük is van. A melegítő az olyan hogy akkor kapcsol be ha egy bizonyos hőmérsékleten lejjebb van. Nem lehet hogy azért mert koszos a víz?
2013. márc. 27. 14:32
 3/5 A kérdező kommentje:
mármint a tüsszögés.
2013. márc. 27. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Tüsszöghet ha piszkos a víz, mivel belemehet az orrába a piszok és irritálja. Van szűrőd a vízhez? vagy gyakran cseréled a vizet?
2013. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 saku28 válasza:

Sajnos van, amit nem írnak le sehol és nem mondják el: az pedig az, hogy az a fránya terráriumi lámpa sem olyan nagyon jó, mint az ember hinné. Rettenetesen ügyelni kell, hogy a lámpa nehogy felmelegítse a teknős vizét, ugyanis a tüdőgyulladás/nátha legfőbb oka a víz és a levegő hőfokáűnak nagy különbsége. Nem tanácsos lefedni sem az aquaterráriumot, mert akkor is jobbna melegszik az egész, főleg télen, amikor pont azt hinné az ember, hogy fűteni kell a kis piszkoknak. Éppen ellenkezőleg. Hagyni kell szépen hagy hűljön a víz is a szobahőmérséklettel, semmi gondja sincs a tekinek egy 18 fokos vízben. Lehet, hogy nem olyan aktív, de az természetes :) Igazából hagyni kellene téliálmot aludni, mert az szükséges hozzá, hogy szaporodni tudjanak, de persze egy házikedvencnél nem biztos, hogy kifejezetten ez a cél, úgyhogy az sem baj, ha a téliálom kimarad.


Sajnos ez így mind tapasztalat, másfél év alatt kétszer voltunk szurin tüdőgyulladás miatt az én tekimmel. A másik alkalommal a hal amit adtunk neki, valószínűleg az lehetett túl hideg (ugye a kiolvasztás nem elég ideig tartott, nem elég meleg vízben) és az fázíthatta meg. Amúgy néha előfordul, hogy a mai napog tüsszent egyet-kettőt és annyi, de az általában csak a por. Volt amikor bemászott az íróasztalom alá és szegényke percekig prüszkölt :) Aztán semmi gond nem lett belőle :D


Legvégső esetben keress neki egy szép nagy cipősdobozt, tedd le a földre vagy valami masszív asztalra és mehete fölé a lámpa, csak ne legyen túl erős. 1-1,5 óra sosem árt neki (nekünk maga az állatorvos tanácsolta és amikor valamiért beijed a család, hogy jaj-jaj a teki megfázott, előszeretettel alkalmazzuk is :)), és így legalább biztos hogy nem ugrik le a napozójáról és végignapozza az időt. Én mellette szoktam ülni ugynais általában csak akkor marad nyugton és nem próbál kimsázni, ha valaki fogja a kezében és ezzel csinál neki egy kis puklit a pocakja alá, ami hasonlít ahhoz, mintha egy kőre mászott volna ki. De az enyém néha a számítógéphez tartozó egeremen is rettenetesen el tud lenni :D

2013. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!