Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasiklónak milyen égőt...

Gabonasiklónak milyen égőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

hali


tervezem, hogy belefogok lassan a hüllő tartásba is (jelenleg macskám, kutyám, hörcsögöm és halam van). választott fajom a szépséges és meglehetősen tipikus kezdő kígyó vagyis a gabonasikló :)


mondjuk a helye még nincs kész mert még csak informálódok.


szóval a lakóhelye valszeg egy 120*40*35-ös terkó lesz vagy valami hasonló méretű. mindenképp olyan minimum egy méter hosszút szeretnék, a magassága max 35-40 centi lehet mert annyi fér el a kiszemelt helyen, ezt tervezem pótolni nagyobb alappal (még nem mértem pontos méreteket a fenti is csak úgy hozzávetőleges saccolás).

anyaga még nem eldöntött de én a fa+plexi felé húzok mert az üveg nehéz és törékeny és karcolódik :D


mivel alapban sötét helyen lesz (az ágyam 1,5 méter magas, felül ágy alul pedig polcos fiókos pakolós. na a polcos rész legfelső és egyben legnagyobb polcának egyik fele van kiszemelve a célra. ide viszont napfény nem ér...egész nap elég sötét) így az terkó fölé fel fogok szereltetni párommal egy T8-as bútorvilágítást (az ágyrész aljára) hogy azért kinézzen valahogy az egész (ez egy sima egyszerű T8 cső lesz terveim szerint minden extra nélkül, tényleg csak a fény miatt).


na és most jön a lényeg. milyen erősségű és minőségű UV tartalmú világításra lenne szükségem szerintetek? úgy értve hogy néztem az izzókat és ilyeneket szemeltem ki (a watt szám most nem lényeg hanem csak a típus érdekel, hogy melyik lenne jobb neki :)) :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

olyat szeretnék mindenképp ami egyben melegít is, de gondolom ezek olyanok :D


arra is gondoltam, hogy fénycsőnek valami hüllős csövet teszek be pl [link] egy ilyet. afféle kiegészítő uv fénynek.

egyáltalán kell uv-s cucc a gabonasiklóknak? erről sehol nem írnak pedig lényeges szempont lenne számomra :)


igazából csak az izzó/fénycső a lényeg mert párom villanyszerelő tanuló szóval ő majd összerakja nekem a világítást csak mindent megveszek hozzá :) nem gyári világításom lesz magyarul hanem diy :)


egyébként ha ekkora lakóhelye lesz, akkor milyen erősségű (wattban) fényforrásra lesz szükségem ahhoz, hogy megfelelő hőmérsékletet érhessek el a terráriumban?

egyébként terveim szerint lesz egy melegítőlap is berakva alulra szóval nem az izzó lesz az egyetlen hőforrás.


előre is köszi szépen a segítséget :)


2013. ápr. 23. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hú, én először gabonasilót olvastam XD
2013. ápr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron lámpával akarsz fűteni, akkor egy 50 Wattos infra lámpát vegyél. Az csak lefelé nyomja a hőt, viszont erősen. 40 cm magasról (ha kívülre teszed a rácsra), alatta bent a földön lesz 28 fok és az olyan érzés az állatnak, mint mikor a nap süti a földet. Minden hüllő szereti és alámegy.


UV-s égőnek a Repti glo 5.0-t használnám. Annyira nem erős, de gekkónak, kaméleonnak jól funcionált nálam. Ugyan siklónak nem tudom mi kell, de gondolom napfény ugyanúgy, és ez arra ideális.

2013. ápr. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De egyébként fűtésre azért szoktak fűtőkövet / főtőlapot, / fűtőszálat használni, mert az nem pörgeti annyira a villanyszámlát. 5-10 wattos, jó kis kézmeleg, nem égeti meg az állatot és befűt valamennyire.


A sun glo pont annyira melegszik, mint egy régi típusú 60 Wattos izzó, amihez ha hozzáér a sikló, megég gondolom, viszont ha kívülre teszed, akkor meg nem fog eléggé befűteni. A meleg fölfelé száll és ezt nem tudod irányítani úgy mint az infrát kívülről.

2013. ápr. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De ha gondolod holnap vagy holnapután megyek a kistekibe legyet venni a békáimnak, és akkor megkérdezem hogy egy siklónak milyen UV kell pontosan.


A fűtés nem nagy ügy, azt meg tudod oldani. Az infrát télen a gekkónak bekapcsoltam pluszban amikor a fűtőkő kevésnek bizonyult. A fűtőkő drágább, de villanyszámla barátibb, azért ha nem kellett az infra, akkor inkább a követ használtam.

2013. ápr. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi hable :) lesz az alján fűtőlap is csak gondoltam kapjon fentről is meleget.


a repti glo 5-t meg már ugye beszéltük üziben is csak kiírtam a kérdés, hogy tuti legyen :D


a fűtőkőben megmondom őszintén, hogy valahogy nem igazán bízok :D

2013. ápr. 24. 07:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam a gabonáknál 25/40/60w normál, vagy 40/60 W spot égő megy, annak függvényében, hogy mekkora a terkó ill kívül vagy belül van-e a világítás... olcsó és hamar pótolható. Sőt nekünk már amikor a szobahő olyan 25-26 körül és felette van, akkor be sincs kapcsolva, max az etetés napján és utána 1-2 napig..

UV felesleges nekik.

(12 éve kígyózom)

2013. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi akkor nem veszek uv-s fényt :)
2013. ápr. 24. 18:21
 8/8 Horde1999 válasza:
szia szerintem az egyszerű sportégő tokélete fény és meleget is ad és olcsóbban is jársz.
2013. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!