Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nappali gekkó vedlése? (bővebb...

Nappali gekkó vedlése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Közel két hete tartok egy fiatal madagaszkári nappali gekkót. Egészséges, és jól eszik. A hőmérséklet a terráriumában nappal 27-30 C° közötti. Táplálékát Sera reptimineral C-vel szórom, ill exo terra repti glo 5.0 UVB-vel is világítok, a páratartalom 80%, amit spricceléssel és növényekkel biztosítok. A kérdésem az, hogy tegnap vedlett a kis drága (nálam először), és nem vagyok teljesen biztos abban, hogy minden régi bőrétől megszabadult. A háta mintha sötétebb volna, pont min vedlés előtt, s itt-ott bőrmaradványok láthatóak rajta. Reggel még dörgölőzött a hátával a berendezési tárgyaknak, de nem léáttam, hogy jött volna-e le róla még valami...kicsit aggódom, mivel ha rajta marad, tudtommal fertőzést (pl. gombát) kaphat. Megfogni nem szeretném (feleslegesen nem akarom stresszelni ill gyors, plusz nem akarom hogy önnyúzza magát). Szerintetek ezek csak foszlányok, vagy nagyobb összefüggő régi bőrfelület is van rajta? (bocsi a képek minőségéért). Köszi a segítséget! [link] [link] [link] [link]

2013. ápr. 25. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Fog még egy párszor vedleni, majd megszokod. Nem kell neki 1 nap alatt levedlenie. Nem lesz semmilyen gombás fertőzése.


Ha megvan a megfelelő páratartalom, akkor hamar le tud vedleni. Akkor szokott lenne vedléssel csak gond, ha 60% alatt van a pára huzamosabb ideig.


Nálam volt olyan és ekkor 2 hétig vedlett, csúnyább volt mint a tied, de neki sem lett semmi baja. Közben vettem egy párásítót, mert hiába fújtam be, túlságosan szellőzött a terrárium és 2 óra mulva már lejjebb ment a pára. Amikor viszont betettem a párásítót, 2-3 napon belül levedlett szépen.

2013. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Most megnyugodtam! Ment a zöld kéz. :)
2013. ápr. 26. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!