Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem a sárgafülű...

Mivel etessem a sárgafülű ékszerteknősömet?

Figyelt kérdés
Három és fél éves a teknősöm, de eddig csak állatkereskedésekben kapható száraz teknőstápot kapott, granulátumokat, száraz kukacot, száraz halat. Azt olvastam, hogy lehet neki adni élő halat, ebből milyet? Azt is olvastam, hogy fontos a növényi táplálék is, de nem találtam meg, hogy mit lehet neki adni. Légyszíves, segítsetek.

2013. máj. 5. 10:55
 1/4 dirtboy ***** válasza:
100%
kiskorukban kaptam gamarust,valamilyen szívet már nem tudom mi volt és fehér halat,idősebb korukban már fehér halat,nyers csirkemell filét kaptak,nyers hal is menjen nekik de ne élő mert azt nem fogják kergetni a bolti teknősök.
2013. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt a tavasz, jön a nyár. A teknőst bele egy lavórba és mehet ki az udvarra egy fél árnyékos helyre, max este beviszed újra az akiba. Kell nekik a feltöltődés. Ilyenkor ősz végéig az állatkereskedés közelébe sem kell menni élelemért a teknősnek.

Adhatsz neki: szöcskét, sáskát, tücsköt, legyet, lótetűt, földigilisztát, békát (az én vörösfülűm élve kapja el és zabálja be csonttal, bőrrel együtt), gyíkot, csupasz egérfiókát, pondrókat, lepkéket, nyers csirkemell darabkákat, főtt húst, kisebb halat (nekem élve is elkapta), haldarabokat belsőséggel együtt, madárfiókát esetleg, főtt répát, másnak a salátát is eszi, az enyém vegetáriánus.

Hirtelen ennyi minden előfordulhat az étrendjében

2013. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) A legyeket, tücsköket meg ilyesmiket én fogjam meg, és úgy adjam? Egeret honnan szerezzek?
2013. máj. 5. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze megfoghatod őket nyugodtan, nem tudom, hogy a fővárosban laksz-e, de a legtöbb nagyobb parkban előfordulnak ott is. Kopasz egérfiókát esetleg állatkereskedésben bírod először 1-2 db-ot és figyeld meg, hogy megeszi-e a teknős. Persze ha olyan helyen laksz, akkor fészerben vagy olyan helyen ahol be tudnak fészkelni az egerek és rájuk bukkansz akkor úgy lehet megoldani, de az egér nem szent írás :) Csak egy kiegészítő. Én tudom, hogy a béka védett és hasznos állat, de ma már a másodikat falta be a teknős. Nagyobb veszteséget okoznak tavasztól őszig az autók amik elgázolják őket, mint amit én adok nekik egy 6 hónap alatt.

Tudom tücsköt lehet kapni kereskedésben is, de azok nem a jó mezei vagy házi tücskök amik tápanyagban is gazdagabbak. Ha szeretsz horgászni, akkor a megmaradt csontikból is adhatsz nekik, sőt ha a dobozban hagyod őket akkor bebábozódnak és a teknős a bábokat is elropogtatja.

Én csak az én tekimből tudok kiindulni, annyira jó, olyan sok mindent megeszik. Szerencsére én jelenleg nagyközségben élek kertes házban, így "megterem" neki minden finomság a gilisztától kezdve.

2013. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!