Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az baj, ha a sárgafülű ékszert...

Az baj, ha a sárgafülű ékszerteknős egyedül van?

Figyelt kérdés

Már olyan sok helyen olvastam, hogy az ékszerteknősöknek kell egy másik társ, mert ha egyedül vannak, akkor nem esznek és szomorúak lesznek. Az én teknősöm 9 éves és idáig semmi jelét nem mutatta, hogy ő most magányos lenne. Remek az étvágya, annyira, hogy ha adok neki egy halat, akkor alig lehet leállítani. Soha nem volt még beteg. És egyáltalán nem tűnik rossz kedvűnek, sőt, hogy ha kiveszem a vizéből, már alig várja, hogy járkálhasson.

Akkor most mivan?



2013. ápr. 28. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 9 évig kibírta akkor szerintem ezután se lesz baj. Ha vennél neki egy párt lehet, hogy nem is szoknák meg egymást és nagyobb baj lenne belőle.

(Off: Nekem vörösfülü párom volt és amikor öregségben elpusztult a fiú, akkor mondta az állatorvos hogy nagyon sokat foglalkozzunk a lánnyal, nehogy magányban elpusztuljon. Mindig kivettem amikor haza értem iskolából, el volt kényeztetve, egyszer mégis arra jöttem haza, hogy már nem mozdult meg :( :( )

2013. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. ápr. 28. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem igénylik a párban tartást. Az én vörös fülű ékszerteknősöm 13 éve él egyedül és semmi gondja, baja (kopp kopp kopp). Egyszer egy fél napra raktam mellé egy kisebb teknőst, érdeklődést tanúsított iránta, de miután elvettem mellőle élte tovább a maga kis életét. Nem feltétlenül társas lények, persze minden szebb ha több van belőle, de nem feltétel a tartásához.
2013. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az enyém meghalt egyedül TÁRS KELL NEKIIIIIIIIII!!!!!!!társ társ társssssssssssss
2014. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!