Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasiklót vegyek vagy...

Gabonasiklót vegyek vagy királypitont?

Figyelt kérdés
Ha még nem volt soha kígyóm melyikkel kezdjem? Mik a természetbeli különbségek? Melyik szelídebb? Melyiknél mire kell figyelni? Meg igazából mindenre kíváncsi vagyok a két fajjal kapcsolatban. :-)
2013. máj. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok terrarista,de szerintem érdemesebb 1 kezdőnek a siklót választani.1 régi barátomnak is volt királypitonja,nagyon nyugodt volt,viszont a barátom is siklóval kezdte.a legjobb az lenne,ha azzal beszélnéd meg a dolgokat,akitől veszed a leendő állatot.feltételezem neki ez a foglalkozása,így jobban tudja h melyik állatnak mi az előnye és a hátránya.
2013. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,

nem tudom hol laksz, de ha nem okoz nagy gondot gyere el az egyik pesti börzére


Terraplaza:

[link]

[link]


Budapest Terrarisztika

[link]

[link]


baromi sok tenyésztő és eladásra váró állat (+felszerelés stb) van mindegyiken, ahol szívesen segítenek neked az árusok, ráadásul több tenyésztőt is meghallgathatsz és sok állat közül választhatsz, szóval nagyon érdemes volna vmelyiket meglátogatnod:)

2013. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem a gabonasikló.


én is terveztem egy pici sikló beszerzését de lemondtam róla mivel anyukám undorodik illetve fél a kígyóktól és nem igazán lelkesedett az öteletemért - és most finoman fogalmaztam. (bár szerintem ez inkább hiszti a részéről lévén, hogy be lenne zárva terráriumba, mélyen az ágyam alatti polcrendszerbe beültetve ráadásul amire rá se kellene néznie ha nem akar...)


egyébként mivel ugye a sikló kisebb ezáltal 1-2 siklónak elég egy 80*40*40-es terkó is, viszont egy pitonnak azért nagyobb kellene ;)


mondjuk szerintem a gabonasiklók színvilága sokkal változatosabb, sokkal jobban a saját ízlésedhez illő színű kígyót tudsz választani belőlük, mint a királypitonok közül :)


és úgy összességében szerintem a gabonasiklók pofira is aranyosabbak.


egyébként kezelhetőség tekintetében nem is tudom már merre de azt olvastam, hogy a gabonasiklók a legkönnyebben kezelhető kígyók és ezért kifejezetten alkalmasak kezdőknek :)

2013. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, a második válaszoló vagyok:


Helyesbítenék egykét dolgot azon, amit "zsebev" írt fentebb.


Ebben az összehasonlításban nem teljesen igaz, hogy a sikló kisebb lenne, csak vékonyabb. A gabonasikló 120-140cm-re nő meg, a királypiton pedig kb 120-160cm-re. Tehát a terrárium mérete is kb ugyan akkora lesz.


Az is csak féligazság, hogy a gabonasiklónak több színváltozata van. Igaz, hogy a természetben a siklónak több változata van (vörös, sárga, szürke alapszínezetű), mint a királypitonnak, de a tenyésztés lévén (mivel ez a két leggyakrabb terráriumi hüllő) baromi sokféle van mindkettőből.


A különbség az árakban van.

Egy "alap" baby gabonasikló kb 5000Ft. A különböző színváltozatok pedig drágábbak 8-10-15-20.000Ft-ig láttam magyar börzén.

Egy alap királypiton 12-15.000Ft boltban, börzén olcsóbb. Viszont a piton színváltozatai sokkal drágábbak (40-60-80.000ft és még több). StPölten-i börzén 4.000 EUR (!) - ért láttam pl egyet.


csak érdekesség, hogy itt találsz egy 700USD (151.800Ft) értékű gabonasiklót:

[link]


itt pedig egy 9.500USD (2.061.000Ft) királypiton:

[link]


Kezelhetőséggel tényleg nincs gond, mindkettő elég könnyen kézhez szoktatható, nekem egyikkel se volt gondom.


De ami a lényeg, ha megoldható tényleg nézz el az egyik börzére, amit fentebb írtam a második kommentben. :)

2013. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia nekem van egy vörös gabonasíklóm meg egy királypitonom is. Én jobban szeretem a királypitont! Nyugottabb nm h haraparap meg én kézhez szoktattam ezért bármikor ki tudom venni.:) viszont szerintem költségessebb! Ez a faj a meleg páradús környezetet szereti! A gabona sikló harap, sokat mozog, nm tudom kivenni viszont nm olyan költséges mert neki igazából nincs szüksége nagyon feltételekre, kevesebbet eszik. Szerintem kezdésnek elég egy sikló.:)
2013. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Spohie2 válasza:
Szerintem is inkább gabonasikló olcsóbb és könnyebb kezelni
2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Spohie2 válasza:
legutóbbi válaszoló vagíok viszont azzal nem érek eggyet h harap az enyém soha nem harapott meg és nem is mozog túl sokat és bármikor ki tudod venni
2013. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!