Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi lehet egy madárpók? És...

Mennyi lehet egy madárpók? És mit gondoltok érdemes ilyet otthon tartani?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék egy madárpókot venni, nagy baj lehet ha megmarnak mivel három gyerekem van és féltem őket.
2009. okt. 4. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
3 gyerek mellé madárpók? Azt hittem 10 éves vagy, akkor még megérteném a kérdést, de így...
2009. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem NE vegyél.A gyerekek ugye kiváncsiak,kiveszik a pókot,a pók elmegy és itt a riadalom.Egyáltalán nem ajánlom.Lehet hogy szeretnél,de 3 gyermek mellé kizárt,hogy én vennék.Inkább kutya,hörcsög vagy más.
2009. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem mar meg. De védekezésképpen tépi a "szőrét" és az okozhat bőrgyulladást. Egyébként pedig a terráriumból nem tud kijönni. Nekem tíz évig volt, nagyon szerettem. Sokat volt kézben, mert imádja a kézmeleget, viszont csak az én kezemben, ha más nyúlt felé, akkor félt és menekült. Nem ajánlanám gyerekek mellé, mert nem cica, vagy kutya, akit simizni és nyúzni lehet.
2009. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát mivel a madárpók törékeny állat, nem hiszem hogy jo lenne kézben fogdosni, mert leeshet vagy "megnyomodhat" vagy bármi történhet vele. És ha nem "sétáltatod" akkor megmarni sem fog :) De lehet nézegetni is és ugy senki nem sérül meg :)
2009. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bár az igaz hogy akkor meg nem lesz kézhezszoktatva
2009. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én anno 1500 ft/db áron vettem az alap madárpókot ami brachypelma albopilosum névre hallgat, igaz még kicsik voltak, de úgyis úgy fogod venni. Még így a békésebb kategóriából a brachypelma smithi is jó. AMúgy van sok hirdetés, és a kicsik nem drágák.
2009. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem drágák de gyerek mellé semmiképp ne vegyél! Ha kézhez is van szoktatva, akkor sem gyerek kezébe való, ha meg nincs, akkor már is kész a baj, egy gyerek nem bírja megállni hogy ne fogdosson meg mindent, amire kíváncsi!

Mellesleg az egy dolog, hogy a legtöbb fajnak nem halálos a mérge, viszont örömteli napokig tartó izomgörcsöt lehet tőle kapni...

A páromnak vörös tarantulája van és semmi élvezetes nincs benne, egy unalmas, csúnya undorító szőrös dög (bocs az elfogultságért, araknofóbiám van).

2009. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát én egy kicsit más véleményen vagyok, mid itt a többség.Úgy gondolom, ha neked tetszik,lehet ezt az állatot is biztonságosan tartani.Egy lakásban nem feltétlenül,egy zárt terráriumban tartott állat, a legveszélyesebb dolog, a gyerekekre nézve. Miért ne lehetne, egy felnőttnek is állata, ha szeretne.Nyilván olyan helyet kell neki keresni, ahol a kisgyerek nem érheti el, a nagyobbaknak pedig ellehet magyarázni,hogy nem szabad piszkálni.Én azt mondom, hogy kellő óvatossággal és figyelemfelhívással, nyugodtan lehet tartani pókot is.
2009. okt. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

az előttem szólók eléggé tapasztalatlanok lehetnek.... Nekem mindenféle állatom volt már... Rengeteg madárpókom is volt már... :) Hülyeség hogy gyerek mellé ne... :) Ahogy kutyáknál, itt is vannak sivatagi terminátorok, és aranyos kezesbárányok. :) Javaslom a Brachypelma smithi-t, vagy a Brachypelma genus összes alfaját. Esetleg Grammosolákat. És SEMMIKÉPP se Poecilotheria, Theraphosa, Pterinochilus -okat. :) A javasoltak ára 1000-15000 között mozog. Függ a nemtől és mérettől. :) A nőstények tovább élnek, ezért drágábbak.. :)

ha még kell vmi kérdezz ;)


MR. S.

2009. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
1000 Forintért lehet venni? Esküszöm veszek csak azért hogy széttapossam. Ne vegyél. Hacsak nem akarod széttaposni.
2010. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!