Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Agressziv a teknősöm! Mit...

Agressziv a teknősöm! Mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Him tarajosteknősöm már huzamosabb ideje agresszivan reagál a legtöbb egyszerű dologra, mint pl. az etetés vagy a páncélja tisztitása. Különösen gerjed a kajászacskóra és a szivacsra. Sziszeg és oda-oda kap. Egyszer már szerencsével is járt, mikor kiugrott a vizből. Miért van ez? Én rontottam el valamit?


/Egyébként korát nem tudom, kiskoromban kaptuk, lehet ott történtek vele olyan dolgok, amik végett igy reagál?/


Előre köszönöm a válaszaitokat!



2013. jún. 21. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A teknősök már csak ilyenek, nem a tipikus simogatós állatok. Az én teknősöm is sziszegett és odakapott, kézbe csak akkor vettem, amikor lesikáltam a páncélját és kitakarítottam.
2013. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt maximálisan megértem első válaszadó, nem is szeretném babusgatni meg játszani vele, csak eleve nyugodtabbnak ismertem meg és nem értem mit parázik ilyen mindennapi dolgokon.
2013. jún. 21. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha korábban nem csinálta ennyire, én arra is gondolnék, hogy esetleg fáj valamije, és emiatt ingerültebb.
2013. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A teknősökkel igenis kell foglalkozni!

Nekem is tarajosteknősöm van. A "szelídítés" abból áll, hogy napi 1x-2x ki kell venni és 5-10 percre hagyni kell futkározni a lakásban úgy, hogy közben figyeled őt.

2013. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!