Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az egyik pici teknősöm haspánc...

Az egyik pici teknősöm haspáncélja nagyon puha. Olyan puha, mint az emberi bőr, a másiknak érezhetően keményebb. Ilyen pici korban hogy kalciumozzam őket?

Figyelt kérdés
Felnőtt korban a megevett hal szálkáiból nyeri a calciumot, viszont picin nem tudok neki halat adni, próbáltam fagyasztott szlárvával összekeverni, de nem nagyon akarja enni. Hozzáteszem, sokkal punnyattabb, mint a másik, alig mozog, egész nap kint fekszik és alig úszkál. Oda rakom a kaját az orra elé és csak fél-1 óra múlva kezd el belőle enni, a másik meg ahogy meglátja a kaját, már tömi magát. Az nem zavarna, ha pár napig nem enne, de ilyesztően puha a páncélja és szeretném, ha minnél több calcium kerülne a szervezetébe.

2013. jún. 13. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

mindenképp fagyasztott halat adj neki!!!!

még fagyott a hal vágd fel apró darabokra késsel és engedj rá meleg vizet, azt öntsd be neki

de ha ennyire durva akkor irány az állatorvos szurira

2013. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

esetleg tedd külön és vegyél kalcium tablettát (direkt erre valót) és tedd a vizébe


de mindenképp csak hallal etesd

2013. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 cm körüliek, azt olvastam h ebben a korban a szlárva, apró rákocska a legmegfelelőbb. Azért vettem nekik azt
2013. jún. 14. 03:49
 4/8 anonim ***** válasza:

minden korban a hal a legjobb nekik :)

nem tudom hol olvastad azt h a szárított, tápanyag nélküli cuccok jók nekik... :/

2013. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Calciumtablettát tegyél a vizébe. Lehet venni direkt babatekiknek való vitaminos "követ" amit beteszel a vízbe és föloldódik. Mi is azt használtuk és sose voltak ilyen problémáink. Amúgy etesd őket fagyasztott apróhallal. Vágd nekik pici kockákra, úgy talán szívesebben megeszi.
2013. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszadó!! Nem tudom, hol olvastál szárított szlárváról.... Természetesen fagyasztottról van szó, aminek tápértéke (tudtommal) nem sokban különbözik az élőétől. Itt a link, ahol olvastam, hogy a pici teknősök a könnyebben emészthető kajákat keresik inkább. Segítek! 6. sor fentről! :) [link]
2013. júl. 12. 02:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 12. 02:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Na van változás? Keményedett a páncélja?
2013. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!