Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elmondanátok nekem mindent a...

Elmondanátok nekem mindent a gekkókról? Különösen a leopárd gekkók érdekelnének. Hogyan k

Figyelt kérdés
Különösen a leopárd gekkók érdekelnének. Hogyan kell őket és miben tartani, mi kell a terráriumukban, mit esznek, mikor vannak ébren, milyen különleges szükségleteik vannak, stb:) egyszóval mindenre kíváncsi vagyok.

2013. jún. 30. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, itt egy rövid leírás (forrás: weyoun)


Leopárdgekkó - (Eublepharis macularius)


Méret: 20-25 cm

Hőmérséklet: Nappal: 22-29 °C Éjszaka 20-22 °C.

Páratartalom: Száraz


Leírás:Végtagjai karommal ellátott öt újban végződnek. Testét pikkelyek borítják a háton észrevehetőek szemölcshöz hasonló kinövések. A hímek nagyobbak a nőstényeknél, combjaikon sok pórussal.


Életmód: éjszakai életmódot folytat

Etetés: Tücsök, csoki csotány, sáska, szöcske + kiegészítő vitamin (a legegyszerűbb egy komplex vitaminpor pl.: sera reptimineral C)


Terrárium: Minimum 90x50x40.


Talaj legyen homokkal kevert kavics. Helyezzünk a terráriumba köveket faágakat amelyek búvóhelyül szolgálhatnak(rögzítsük őket, különben balesetveszélyes). Esetleg kókuszdiót vagy virágcserepet, lapos itató tálkát. Szárazság tűrő növényeket ültethetünk a talajba. Naponta permetezzünk vizet a terráriumba, mert igazából a gekkók leginkább a levelekről szeretik lenyalogatni a vizet.

2013. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!