Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ki hogy tartja a szakállas...

Gyime kérdése:

Ki hogy tartja a szakállas agámáját? és most mennyi idős?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 08:00
 1/3 botond088 ***** válasza:

Nekem egy 3/4-éves szakállas agámám van. A terráriumában talajnak homok, és vitamint tartalmazó kavics van téve. [mindkettőt megtalálod egy terrarisztikai szakkereskedésben]

Szóval talajnak ez van, aztán még van bent egy nagyobb kő, közvetlen a lámpa aladt, ez aladt tud felmelegedni reggel. Aztán van mág pár fa is bent, ezeket nagyon szereti, nekem minden nap, miután fölmelegedett, ezeken ücsörög. Van bent egy itató is, ezt minden nap ki kell cserélni kellemesen langyos, friss vízzel. Egy kis tálkába minden nap friss zöldséget teszek. [répa,uborka,cukkini...-nagyon apróra szeletelve!] Kajának elég változatosan adok [tücsök,lisztkukac,gyászbogárlárva,viaszmolylárva stb., de most nyáron ha van időd én mindig kimegyek a kertbe fogni neki szöcskét,sáskát, illetve amit találok, aztán majd a nyár végén féregtelenítem őket], ezt így kell! Gyakorlatilag minden rovart megesznek amit megtudnak és belefér a szájukba. Ha kicsi a szakállas agáma akkor sokat kell neki enni adni naponta többször is! Ha elérik a 6-7 hónapos kort, ekkor lehet őket rászoktatni őket a napi egyszeri etetésre, míg mikor elérik a kifejlett kort, már csak 3-4 naponta esznek rovartáplálékot, ezek között pedig zöldséget. Minden héten egyszer egy műanyag tálban kellemesen langyos vízben fürdesd meg, ugyanis bőrőn keresztül is vesznek fel folyadékot és nem mindig találnak rá az itatóra! Elég szelíd állatok, ha kedvesen,jól bánsz velük, akár meg is szerethetnek téged, mint gazdájukat. Ha minden nap szorgosan megcsinálod amit mondtam, akkot akár 10-15 évig is élhetnek 45-50 cm-es mérettel. Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 botond088 ***** válasza:
Ja és még valami: a kajájukat mindig vitaminozd! Ez is kapható terrarisztikai szakkereskedésekben!
2013. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 botond088 ***** válasza:
A vitaminozás a legegyyszerűbben folyik: Én fogtam a nagy joghurtos ,,vödröt" és ebbe mindig egy kis kanálhegynyi vitamint rakok, ebbe szórom a tücsköket, összerázom, és kész is!
2013. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!