Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha megszökik valakitől egy...

Ha megszökik valakitől egy kígyó/sikló, és kiderül, azt megbüntetik?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 14:45
 1/5 Platypus ***** válasza:
Legfeljebb azért büntethetik meg, mert veszélybe sodort egy kedvtelésből tartott állatot, de valószínűleg ezért sem fogják. Viszont ha veszélyes faj szökött meg, annak csúnya következményei vannak, bírság meg egyebek. Ha engedély nélkül tartott veszélyes faj, és kiderül, akkor talán még le is csukhatják. De egy sima gabonasiklóért legfeljebb ejnye-bejnye jár az állatvédőktől, egy ártalmatlan állat tartását nem fogják agyonszabályozni, csak mert egyesek fóbiásak.
2013. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hobbiállatként szabadon tartható, nem engedélyköteles fajok veszélytelenek, pont ugyanannyira büntethető az ilyen szökevény gazdája, mint a szökött zebrapintyé, aranyhörcsögé vagy ékszerteknősé, tehát egyáltalán nem.
2013. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem van valami olyasmi az állatvédelmi törvényben, hogy a gazda felelőssége, hogy megfelelő körülményeket biztosítson az állatának, vagy valami ilyesmi. Ha hagyja megszökni, azzal ezt sérti. Mondjuk a kutya sem foglalkozik vele alapesetben, de mint a gumiszabályokat általában, ha valakinek nagyon kell, akkor ki lehet használni. Ha egy gabonasiklót találnának egy játszótér közepén és 150 anyuka követelné üvöltve a felelőst, akkor lehet hogy előszednék a törvényt, csak hogy béke legyen. Az elveszett és macskaeledellé váló aranyhörcsögök meg nem izgatnak senkit.
2013. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, mondjuk nem hinném, hogy valami hatalmas nagy összeget szabna ki a bíróság ilyesmi miatt, azt meg hogy egy szerencsétlen elveszett gabonasikló miatt pánik tör ki, meg rögtön feljelentgetni akar pár idióta, szánalmasnak és abszurd hülyeségnek tartom. Nyilván ha egy illegálisan tartott tajpán a szóban forgó szökevény, akkor más tészta, de feltételezem a kérdező nem ilyesmire gondol.

:(

2013. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Am. azért vetődött fel bennem a kérdés, mert többször előfordult, hogy gabonasiklót találtak a környékünkön.

Imádom az állatokat és tudom, hogy 99%-ban ártalmatlan, de nem értem, hogy aki állítólag szereti a kígyókat, miért engedi el őket a szabadban.

Ennek az a vége sztem, hogy valaki meglátja őket és megöli.

Pedig egy vadaspark/állatkert tuti h befogadná, és ott eldőlne a sorsuk....

2013. júl. 27. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!