Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Két ékszerteknős elveszett a...

Két ékszerteknős elveszett a kertben! Valami ötlet hogy hogyan találjuk meg őket?

Figyelt kérdés
Az öcsém a kertben játszott velük és egy pillanatra nem figyelt rájuk és eltűntek. Valakinek valami ötlete hogy mivel lehet őket előcsalogatni vagy valami. Még egy évesek sincsenek.

2013. júl. 31. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Jujj, egyszer az egyik tekim nekem is eltűnt. Kimászott a medencéjüket körülvevő kerítésen, és nem találtuk órákon keresztül. Teljesen kivoltam. De szerencsére aztán magától előjött.

Sajnos nem nagyon tudtok mit tenni, persze keressétek, de csalogatni nem könnyű. :s Kajával próbáltad? De nem kutya ez, hogy a "gyere" parancs érdekelje. :(

2013. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy elsősorban azt nézzétek meg, hogy kijuthatott-e a kertből? Az utat nézzétek meg, nehogy rámenjen egy autó!

Aztán, mivel szeretnek elbújni, nézzétek meg bokrok alatt, fűcsomókban. Vigyázzatok, nehogy rálépjetek! Ha jól sejtem, még kis világoszöld lehet ennyi idősen.

A szomszédokat is kérdezzétek meg.

2013. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hűvösebb, árnyékos, esetleg nedves helyen keressétek őket, oda fognak elbújni. Bokrok alatt, nagyobb fűben/gazban stb. Ha kijuthattak a kertből, elég nehéz lesz előkeríteni őket… A mienk a szomszéd komposztálójából került elő, fél év múlva – épen és egészségesen.
2013. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dbnfkr2000 válasza:
Nekem is eltűnt egyszer az ékszerteknősöm és az egyik bokor aljában találtuk meg.Főleg a bokrok alját érdemes átnézni.
2013. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, meglettek?
2013. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Segges wmit Nilka
2013. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Schrancdorka ***** válasza:
Nekünk van egy ismerősünk akinek régen volt teknőse, egyszer elveszett neki és egy év múlva megtalálták teljesen egészségesen, úgyhogy nyugodj meg nem lesz semmi bajuk.
2013. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Majd csak lesz valami. Mondjuk egy 300 négyzetméter kertben nehéz megtalálni de igyekszünk!
2013. aug. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!