Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan vegyem rá a görög...

Hogyan vegyem rá a görög teknősömet, hogy igyon valamit?

Figyelt kérdés
10 éves görög teknősöm nem iszik. De ezt nem olyan átmenetinek kell gondolni, hanem már évek óta nem láttam inni. Elé teszem a vizet, nézi, aztán belemászik vagy fellöki. Fürdés közben is csak szabadulna. Elvittem orvoshoz is tavaly, hogy levágja a körmét meg a káváját, ráadásul gyakran sípolt légzés közben. Erre azt mondta, hogy leváló bőr darabok kerültek az orrába és fürdés közben, mikor belenyomja a fejét, kimossa a víz. De hát azóta is szörcsög, teljesen víziszonyos. Hogyan segíthetnék rajta? Egyébként fizikai tüneteket nem mutat, csak hát mégis féltem.

2013. aug. 4. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj lédús zöldségeket, gyümölcsöket adni neki, abban sok a víz. Nyilván tudja a teknős, hogy neki mi a jó, ha szomjas lenne, inna.
2013. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer azt mondta egy tenyésztő, hogy elég ha csak beleállítod a vizes edénybe.A talpán vesz fel annyi nedvességet amennyi szükséges + gondolom lédús zöldséget/ gyümit kap napi szinten is (főleg a piros kajákra vannak ráizgulva elvileg). Az enyém sokat bugyborékolt - tüdőembóliája volt szegénykének :(- arra meg azt a javaslatot kaptam, hogy fújjak naponta többször az orrlyukaiba, az szabaddá teszi a orrüregét.
2013. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem kell nekik vizet adni! Egyrészt a zöldségekből nyerik a folyadékot meg ha mondjuk megfürdeted egy kis vízbe akkor iszik hogyha akar:)Először én is akartam nekik vizet adni de többen is mondták hogy nem szabad.
2014. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!