Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel tudom télen etetni a...

Mivel tudom télen etetni a Szárazföldi Görög teknősömet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki tart görög tekit/ket az írjon már egy pár tanácsot, mert most az én teknőseim 3 hónaposak és ez lesz az első telük itt nállam. Téli álmot nem tudnak aludni mert nincs meg a megfelelő hőmérséklet, de viszont nem tudom mivel tudnám kihúzni a telet nekik mert sok vörös és fehér herét, gyermekláncfűt, tyúkhúr esznek és ezek télen sajna nem lesznek. Salátát nem adok nekik sokszor max heti 2×. Kérlek segítsen már az aki ért hozzá! előre is köszönöm : Dorina 12/L


2010. nov. 22. 20:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

Szijja ! Hát száraz görög csirkemelllel XD

Viccen kivűl :

Az állatkereskedésekbe lehet kapni ilyen kaját ilyen kis mini rák meg ienek azokat nagyon szeretik most fejből a nevét nem tudom de mond h teknősnek kell és akkor bizt tudnak segitteni am amikor én vettem utoljára nagyábbol 4 éve 600 ft volt . Remélem tudtam segitteni !



W.Wolf

2010. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vicceske :D amúgy igen jó ötlet köszi, csak azt nem szabad nagy mennyiségben adni. de azért köszi szépen. további válaszokat ;)-->dorina
2010. nov. 22. 20:52
 3/12 anonim ***** válasza:

szia

én kígyóuborkát kockázok fel neki, nagyon szereti. de megeszi a paradicsomot is, paprikát is, kis kockákra vágva. néha adok neki almát, banánt, gyümiket is.

2010. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bár én csak halazok, de ugyan ez a szitu. Le szoktam fagyasztani a zöldségeket (hogy ne a bolti agyonvegyszerezettet egyék). Raktározz be te is! :)
2010. nov. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jöhetnek még :)
2010. nov. 23. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írják: uborka, répa, alma, zöldségféle, de a salátát inkább kerüld, kivéve ha "saját" termesztésű. Sajna nagyon sok már benne a vegyszer... (a boltiakban).


Sokan ilyen "jó" időben (jó = süt a nap, nem esik az eső, de attól még hideg.. :D), hogy amit csak lehet összeszednek a kertben (fű, tyúkhúr, útilapu, lóhere, stb.) amennyit csak lehet, és lefagyasztják... én a rózsa és málnalevelekkel csináltam így a botsáskáim részére.. :)

2010. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. bérházba lakunk. jöhetnek még :)
2010. nov. 26. 16:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet kapni szárazföldi teknősöknek való tápokat. Pl.: JBL Herbil, JBL Agiver, Exo-Terra Tortoise, Sera Reptil Herbivor, stb

[link]

2010. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! A legtöbb válaszolónak fogalma sincs arról, hogy a görög teknős nem olyan mint a víziteknősök (amik ragadozók).

SEMMI állati fehérjét, semmi rákot, halat vagy ilyesmit NE adj annak a szerencsétlennek! És a zöldségek/gyümölcsök sem jók. Esetleg reszelt répát lehet neki adni, de paradicsomot meg fejes salátát, banánt meg ilyesmiket ne adj! Ennél még a bolti zacsis saláta is jobb így télre. Azok közül mehet neki endívia, radiccio, romana, ruccola, és jégsaláta (de ezt magában ne, csak ha van mellette vmi más is, mert kb semmi tápértéke nincs). Tápokat, főleg a pelletet hanyagold, mert abban is van állati fehérje, és az a görög teknősnek egyáltalán nem tesz jót.

2011. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó válaszolónak különösen mondom hogy ért is valamit! :)
2011. jan. 15. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!