Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy lehet kiirtani a vízisikl...

Hogy lehet kiirtani a vízisiklókat?

Figyelt kérdés
A kertünk egy mocsaras területen fekszik, és egye több a sikló. Egyre bátrabbak, már a kamrába is bejönnek. Létezik méreg vagy csapda ellenük? Válaszodat köszönöm!

2013. aug. 12. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet mert védett állatok(azt hiszem)
2013. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd szegényeket békén. Nem bántanak. Zárd az ajtót, tegyél fel szúnyoghálót és nem jönnek be.

A mocsárban állatok is élnek, nem csak ti.

2013. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél egy tacskót, ö majd megolja. Amugy tényleg védett.
2013. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon élő összes hüllő és kétéltű faj védett. 1 vízisikló eszmei értéke 25.000 forint. Szóval, ne nagyon akard őket kiirtani. Nem bántanak, nem kell tőlük félni, harapni is csak végső esetben harapnak, ha megfogják őket. Inkább halottnak tettetik magukat. Amúgy meg jó, ha van pár a kertben, megeszik az egereket, kisebb patkányokat, rágcsálókat. Amúgy meg a víztől sem szeretnek nagyon eltávolodni. Ha véletlenül bent a házban látsz egyet, óvatosan piszkáld bele egy vödörbe és engedd el kint a víz partján.
2013. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tyúkjaim vannak, megeszik a tojásokat. (Tacskó keverék kutyám van és az nem csinál semmit velük) .
2013. aug. 15. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:

A tyúktojást…. Hát…. Azok nem a siklók lesznek…. Nem vagyok hüllőszakértő, de szerintem nincs akkora álkapcsuk, hogy le tudjanak küldeni egy tyúktojást…

De amúgy teljesen mindegy, mit esznek meg nálatok, védett állatokat ne vadássz le.

2013. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a kisebb patkányt meg tudja enni, akkor a tojást is. Nem tudom,(nem értek hozzá). Valami kígyószerű hüllő :)
2013. aug. 15. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy a tacskó nem oldja meg megleptél Mindig tanul az ember....
2013. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy kígyófaj sincs Magyarországon ami tojással táplálkozna,szóval valami más lesz ami megeszi a tojásokat.Esetleg patkány vagy menyét.

[link]

2013. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!