Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet hogy beteg a teknősöm?

Lehet hogy beteg a teknősöm?

Figyelt kérdés
12 éves sárgafülű ékszerteknősöm van. 5 naponta etetem. Az előző etetésnél nem tudtam mást venni csak díszhalaknak szánt granulátumot, azt mondták nem kell aggódni ugyan az mint a teknős granulátum (vagy müzli). Az előző etetésnél nem ette meg mind, most pedig egyáltalán nem evett belőle semmit. Gondoltam azért mert nem szereti ezért vágtam neki kígyóuborkát (mert azt imádja) de amikor odaadtam neki, elhúzta a fejét. Mi lehet a gond? Meleg a vize és ezért étvágytalan? Az utóbbi időben csak a szikláján van. A kettő összefügg? Nagyon aggódom.
2013. aug. 13. 10:16
 1/1 Killyn válasza:

Szerintem még ne vonj le negatív következtetéseket! Ahogy öregednek a teknősök, egyre ritkábban esznek.

A díszhal táp biztos nem okozott neki gondot.

A víz hőmérséglet befolyásolja őket, de elvileg a hideg vízben (22-26°C) esznek kevesebbet (abban lelassulnak, élettanilag is). De nyáron se engeded, hogy harminc-egynéhány foknál magasabbra kússzon a vízhőmérséklet!

Ha beteg a teknősödd, akkor azt a szemén fogod legelőszőr látni. Fátyolos, vagy beduzzadt lesz. Aztán a bőre olyan "szottyadtá" válhat, szélsőséges esetben pedig a páncélja kezd ellágyulni. Amíg nem észlesz ilyeneket addig ne izgulj! Szívós kis dögök ;)

2013. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!